Ověřené tipy na výlety, které baví děti i dospělé

Kromě spousty praktických rad jsou zde i tipy na výlety s dětmi. Kam se vydat s dětmi na výlet? Pomohou ověřené tipy od maminek.

Ať už se člověk vydává na výlet s kočárkem nebo s dítětem na odrážedle, jistě ocení pohodlnou a sjízdnou cestu bez provozu. Každé zpestření v podobě hřiště či zmrzliny potěší každou ratolest.

Výlety v okolí Prahy

V okolí Prahy je mnoho zajímavých míst, kam se dá vyrazit s dětmi na výlet. Zde jsou některé tipy:

  • ZOO Praha – ZOO Praha je jednou z nejlepších zoologických zahrad v Evropě. Děti zde mohou vidět mnoho druhů zvířat a zažít celodenní zábavu.
  • Aquapark – V Praze a okolí je mnoho aquaparků, kde si mohou děti užít vodní zábavu a relaxaci. Mezi oblíbené patří například Aquapalace Čestlice nebo Aquapark Beroun.
  • Vyhlídkové plavby – Zajímavé je vyrazit s dětmi na plavbu po Vltavě a užít si krásné výhledy na historickou Prahu z jiné perspektivy.
  • DinoPark – DinoPark Praha je zábavný park pro celou rodinu, kde se děti mohou setkat s různými druhy dinosaurů a zažít dobrodružství v pravěkém světě.
  • Krkonoše – Pokud má rodina ráda přírodu a turistiku, může vyrazit s dětmi do Krkonoš, které jsou vzdálené asi dvě hodiny jízdy od Prahy. Zde si lze užít horské túry, navštívit vodopády nebo si zahrát v letním tobogánu.
  • Hrad Karlštejn – Hrad Karlštejn je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů v ČR. Děti zde mohou zažít dobové hry a prohlédnout si krásné historické prostory.
  • Koupání v přírodě – V okolí Prahy jsou mnohá krásná místa pro koupání v přírodě, jako jsou například Slapská přehrada, Lhota u Ostré nebo Želivka.

Tyto tipy jsou jen malou ukázkou mnoha míst, kam se dá vyrazit s dětmi na výlet v okolí Prahy.

Léto v kukuřici

Nedaleko Jindřichova Hradce, v obci Roseč, se dá s dětmi zažít dobrodružství v kukuřičném poli. V poli je vytvořeno bludiště s úkoly pro děti.

Na konci na ně čeká odměna a hřiště s mnoha atrakcemi, nejoblíbenější je pyramida z balíků slámy.

Rybník Řežabinec u Písku

Dobrodružství mohou děti zažít klidně i na procházce u rybníka. Chůze po úzkých lávkách nad vodou na rybníku Řežabinec je bude bavit.

Rodiče mohou trochu trnout, ale vše skončí dobře a rodina si může užít piknik na vřesovišti.

Zahradami Pražského hradu

Neobvyklá procházka méně známými částmi Pražského hradu – úzké lávky v Jelením příkopu, neobvyklé výhledy na Pražský hrad a na Prahu, strmá schodiště a úzké průchody v renesančních zahradách. To je Masarykova vyhlídka v zahradách Pražského hradu.

A kam na výlet za Prahu? Ideální příležitostí k příjemně strávenému dni nabízí například lomy Malá a Velká Amerika, případně nedaleký hrad Karlštejn.

Beskydské tisícovky

Pokud jsou děti větší a rodiče si troufnou na náročnější turistické trasy, mohou se pokusit zdolat všechny beskydské tisícovky.

Vrcholů s nadmořskou výškou nad tisíc metrů je v Beskydech 27, ale vejdou se do pouhých 8 tras po zhruba 20 km.

TIP: Kam na zimní výlety s dětmi?

Rychlý výlet do zahraničí

Určitě není potřeba se omezovat pouze na výlety v České republice. Proč nevyrazit například do nedaleké Vídně? Památky Vídně rozhodně stojí za pozornost a jejich návštěvu si užijí jak dospělí, tak děti. Do hlavního města Rakouska lze navíc snadno a pohodlně dojet jak autem, tak například vlakem.