Tapeta do dětského pokoje – mapa světa

Studnice nápadů, jak vyzdobit dětský pokoj, nikdy nevysychá. Mapa světa je jednou z možností, jak dětskému pokoji dodat na zajímavosti. Možná překvapí v kolika variantách a podobách je možné mapu světa sehnat.

Mapa světa je k dostání ve spoustě zajímavých podob a rozhodně se nemusí jednat o levný plakát na nekvalitním podkladu. Naopak, výbornou volbou je bezesporu fototapeta mapa světa. Ta se pohodlně integruje na zeď a dokáže celý interiér jakékoli místnosti perfektně oživit. Tapety na zeď znovu nabírají na popularitě.

Ratolesti budou mít v pokoji věrnou kopii světového uspořádání jednotlivých států. Dostanou tak do podvědomí geografii a získají představu o tom, jak celá zeměkoule se všemi kontinenty vypadá.

Mapy nejsou jen vzdělávací! Mapa světa může být nápaditá a zajímavá. Typická je hlavně spoustou barev, které nápadně kontrastují, a vytvářejí tak velmi poutavý celek, jenž na stěně vypadá velmi atraktivně a dokáže upoutat pozornost. Tapetu s mapou světa lze použít jako nástěnku se seznamem cestovatelských vizí, učit své děti zeměpisu nebo jako připomínku oblíbené dovolené.

Vlajky v hlavní roli

Každý suverénní stát má svou vlastní státní vlajku. Přesně z této skutečnosti vycházeli tvůrci mapy světa, která se vyznačuje právě tím, že území každého státu je zobrazeno v podobě státní vlajky. Z hlediska orientace je tato fototapeta mapa poněkud zavádějící.

Pohled z vesmíru

Jak vypadá klasická geografická mapa? Zobrazuje především celkový charakter daných území. Lze na ní rozeznat nížiny, vysočiny, a skalisté hory anebo vodní plochy. Tento mix geograficky laděných poloh vypadá v celkovém provedení velmi živě. Jestliže se navíc jedná o 3D provedení, je na co se dívat!

Osvětlená noční mapa

Když celou zeměkouli zahalí šero, rozsvítí se spousta zdánlivě malých světýlek. Tedy alespoň při pohledu z výšky, z vesmíru. Celá zeměkoule tak vypadá hodně zajímavě, jelikož jsou kombinována místa, na nichž jsou světla různých barev a také plochy buď úplně černé, anebo modré či jinak ztmavené.

Noční mapa světa je jedna z nejpopulárnějších.

Celek je ve finální fázi doleva kouzelný a pohled na něj v každém případě potěší. Ostatně kombinace světla a tmy byla vždy poutavá a lidé stále rádi pozorují hvězdnou oblohu, kde funguje totožný kontrast.

Jaká fauna dominuje?

Každé zvíře má svou specifickou domovinu, kde jsou mu vytvořeny podmínky pro jeho optimální život. Šelmy a další větší savci žijí v tropických a subtropických oblastech. Naopak mnohá zvířata jsou typická životem ve velmi chladných podmínkách.

Jestliže mají děti rády zvířata, stačí jim moderní fototapeta mapa světa vyznačující se obrázky konkrétních zvířat vztahujících se k tomu či onomu státu.

Vintage tapeta

Vintage tapeta s mapou světa působí starožitným dojmem a zejména v obývacím pokoji vypadá skvěle. Mapa dvojité polokoule je krásnou kombinací vědy a umění, která oslavuje historickou kartografickou praxi. Fresky vytvořené podle map z 18. století jsou plná antických detailů a textur. Je ideální do manažerské kanceláře nebo domácí knihovny.

Vintage mapy jsou dlouhodobě jedny z nejvyhledávanějších.

Starožitné a historické mapy nějakým způsobem působí silným dojmem sofistikovanosti a intelektu, což je ideální spojení pro kancelář nebo knihovnu. Na historické mapě člověk možná nenajde nejrychlejší a cestu do obchodu na rohu, ovšem lze se ztratit v cestování prstem po mapě a zamyšlení při studiu dávných politických hranic minulých let. I to člověka něco naučí.

Moderní tapety mapa světa

Novodobé nástěnné tapety jsou navíc odstranitelné a také opakovaně použitelné. Je možné si ji při stěhování vzít s sebou, nebo ji darovat přátelům, až bude potřeba znovu vymalovat. Většina tapet na zeď je netoxická a ekologická, takže nepoškozují kvalitu ovzduší, které doma dýchají děti a domácí mazlíčci.