Tapeta do dětského pokoje – mapa světa

Studnice nápadů, jak vyzdobit dětský pokoj, nikdy nevysychá. Mapa světa je jednou z možností, jak dětskému pokoji dodat na zajímavosti. Možná překvapí v kolika variantách a podobách je možné mapu světa sehnat.

Mapa světa je k dostání ve spoustě zajímavých podob a rozhodně se nemusí jednat o levný plakát na nekvalitním podkladu. Naopak, výbornou volbou je bezesporu fototapeta mapa světa. Ta se pohodlně integruje na zeď a dokáže celý interiér jakékoli místnosti perfektně oživit. Tapety na zeď – ať už 3D tapety, vliesové tapety nebo samolepicí tapety – znovu nabírají na popularitě.

Ratolesti budou mít v pokoji věrnou kopii světového uspořádání jednotlivých států. Dostanou tak do podvědomí geografii a získají představu o tom, jak celá zeměkoule se všemi kontinenty vypadá.

Mapy nejsou jen vzdělávací! Mapa světa může být nápaditá a zajímavá. Typická je hlavně spoustou barev, které nápadně kontrastují, a vytvářejí tak velmi poutavý celek, jenž na stěně vypadá velmi atraktivně a dokáže upoutat pozornost. Tapetu s mapou světa lze použít jako nástěnku se seznamem cestovatelských vizí, učit své děti zeměpisu nebo jako připomínku oblíbené dovolené.

Kromě tapety na zeď, nezapomeňte na vhodné dětské dekorace na zeď, které pomůžou pokoj ozvláštnit.

Vlajky v hlavní roli

Každý suverénní stát má svou vlastní státní vlajku. Přesně z této skutečnosti vycházeli tvůrci mapy světa, která se vyznačuje právě tím, že území každého státu je zobrazeno v podobě státní vlajky. Z hlediska orientace je tato fototapeta mapa poněkud zavádějící.

Pohled z vesmíru

Jak vypadá klasická geografická mapa? Zobrazuje především celkový charakter daných území. Lze na ní rozeznat nížiny, vysočiny, a skalisté hory anebo vodní plochy. Tento mix geograficky laděných poloh vypadá v celkovém provedení velmi živě. Jestliže se navíc jedná o 3D provedení, je na co se dívat!

Osvětlená noční mapa

Když celou zeměkouli zahalí šero, rozsvítí se spousta zdánlivě malých světýlek. Tedy alespoň při pohledu z výšky, z vesmíru. Celá zeměkoule tak vypadá hodně zajímavě, jelikož jsou kombinována místa, na nichž jsou světla různých barev a také plochy buď úplně černé, anebo modré či jinak ztmavené.

Noční mapa světa je jedna z nejpopulárnějších.

Celek je ve finální fázi doleva kouzelný a pohled na něj v každém případě potěší. Ostatně kombinace světla a tmy byla vždy poutavá a lidé stále rádi pozorují hvězdnou oblohu, kde funguje totožný kontrast.

Jaká fauna dominuje?

Každé zvíře má svou specifickou domovinu, kde jsou mu vytvořeny podmínky pro jeho optimální život. Šelmy a další větší savci žijí v tropických a subtropických oblastech. Naopak mnohá zvířata jsou typická životem ve velmi chladných podmínkách.

Jestliže mají děti rády zvířata, stačí jim moderní fototapeta mapa světa vyznačující se obrázky konkrétních zvířat vztahujících se k tomu či onomu státu.

Vintage tapeta

Vintage tapeta s mapou světa působí starožitným dojmem a zejména v obývacím pokoji vypadá skvěle. Mapa dvojité polokoule je krásnou kombinací vědy a umění, která oslavuje historickou kartografickou praxi. Fresky vytvořené podle map z 18. století jsou plná antických detailů a textur. Je ideální do manažerské kanceláře nebo domácí knihovny.

Vintage mapy jsou dlouhodobě jedny z nejvyhledávanějších.

Starožitné a historické mapy nějakým způsobem působí silným dojmem sofistikovanosti a intelektu, což je ideální spojení pro kancelář nebo knihovnu. Na historické mapě člověk možná nenajde nejrychlejší a cestu do obchodu na rohu, ovšem lze se ztratit v cestování prstem po mapě a zamyšlení při studiu dávných politických hranic minulých let. I to člověka něco naučí.

Moderní tapety mapa světa

Novodobé nástěnné tapety jsou navíc odstranitelné a také opakovaně použitelné, většinou se jedná o samolepicí tapety se snadnou instalací. Je možné si ji při stěhování vzít s sebou, nebo ji darovat přátelům, až bude potřeba znovu vymalovat. Většina tapet na zeď je netoxická a ekologická, takže nepoškozují kvalitu ovzduší, které doma dýchají děti a domácí mazlíčci.