Sto zvířat – koncerty pro děti

Kapela Sto zvířat není dnes už pouze ska. Míchá pestrou škálu hudebních stylů od reggae a etnické hudby až po rock či popové balady. Čas od času pořádá i kocerty pro děti a tak je nenásilnou formou seznámuje s různorodou muzikou.

Sto zvířat před několika lety vydali album pro děti s názvem Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Deska je velmi hravá, invenční a žánrově pestrá a přesně takové jsou i koncerty pro děti. Nejmenší se baví a díky vtipným textům a nepodbízivým melodiím si koncert užívají i jejich rodiče.

O kapele Sto zvířat

Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990 ze studentského rock’n’roll bandu Matěj Čech. Za dobu své existence se z nich stala jedna z nejvýraznějších ska kapel v Čechách, která si drží svou vysokou kvalitu a zároveň jí nikdy nechybí energie a radost z hudby.

Kapela se stala velmi populární zejména v 90. letech a má dodnes silnou fanouškovskou základnu. Sto zvířat vystupovali nejen v České republice, ale i v zahraničí, například v Německu, Polsku nebo Rakousku.

Svým specifickým zvukem, silnými texty a energickým vystupováním se Sto zvířat stali jednou z nejvýznamnějších českých hudebních skupin alternativního rocku.

V současné době hrají v sestavě Jana Jelínková (zpěv), Jan Kalina (zpěv, perkuse), Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (zpěv, klávesy), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Willem Versteeg (baskytara) a Mikoláš Nop (bicí).

TIP: Jaké jsou nejlepší tipy na výlety s dětmi v ČR?