Správná péče o vlasy

Krásné a zdravé vlasy by chtěl mít každý. Důležitým předpokladem lesklých a dobře vypadajících vlasů je však správná péče. Možná si myslíte, že o vlasy pečujete dostatečně. Pokud jsou však vaše vlasy již delší dobu bez života a mají například roztřepené konečky, nechejte se inspirovat následujícími základními radami o péči o vlasy.

Základem zdravých a krásných vlasů je jejich správné mytí. V případě, že máte ve vlasech například lak nebo gel, je dobré vlasy před mytím pročesat a tím je lehce zbavit stylingových přípravků nebo případných nečistot, které mytí vlasů zbytečně ztěžují. Zároveň také zabráníte pozdějšímu zacuchání vlasů.

Při samotném mytí vlasů je nechejte nejprve asi minutu máčet pod proudem teplé vody. V žádném případě by však teplota vody neměla být příliš horká, protože jinak byste si vlasy mohli poškodit. Poté naneste šampon do dlaní, nařeďte jej vodou a aplikujte jej po celé délce vlasů.

Vlasy jemně myjte krouživými pohyby a zároveň si můžete zlehka masírovat i pokožku hlavy. Podle potřeby opakujte a poté použijte kondicionér, který nechte chvíli působit. Poté jej pečlivě z vlasů vymyjte.

Po mytí je dobré vlasy zlehka zamotat do ručníku a nechat chvíli v klidu. Mokré vlasy jsou mimořádně náchylné k poškození, a proto by se měly pročesávat hřeben se širokými zuby.

Pro vlasy je nejzdravější nechat je přirozeně schnout, pokud si je však chcete vyfénovat, tak se doporučuje použít raději studený vzduch. Dokud vaše vlasy nebudou zcela suché, nepoužívejte žádné gumičky ani sponky. Vlasy by se mohly poškodit!

Jakou vlasovou kosmetiku používat?

Správně zvolená a zároveň kvalitní vlasová kosmetika dokáže s vašimi vlasy opravdové divy.  Jak ale vybrat ten správný šampon či kondicionér? Důležité je uvědomit si, jaký máte typ vlasů – zda jsou suché, mastné, poškozené, barvené nebo normální, podle toho si vyberete typ šamponu i kondicionéru.

Pro suché vlasy se perfektně hodí produkty například s obsahem bamuckého másla nebo makadamiového oleje. Šampony pro mastné vlasy by zase měly mít neutrální pH zatímco poškozené vlasy by měly být ošetřené přípravky s Panthenolem.

Skvělé produkty pro všechny typy vlasů naleznete například v sortimentu značek Kérastase, L´Oréal Professionnel nebo Macadamia Natural Oil.

Pokud chcete vašim vlasům dopřát skutečně profesionální péči, používejte alespoň 1x týdně vlasové masky, které vlasy důkladně vyživí a ozdraví. Vybírat opět můžete přesně podle potřeb vašich vlasů.

V současné době jsou k dispozici masky na regeneraci, pro barvené vlasy, pro vlnité vlasy nebo pro vysušené vlasy. Takovouto nabídku mají například značky Redken, Goldwell, Matrix nebo Sebastian.

Pro dokonalou výživu vlasů je také dobré občas používat tzv. produkty bezoplachové péče. Jedná se o přípravky, které vlasy dokonale hydratují a dodávají jim potřebný lesk. Mezi produkty bezoplachové péče patří různá výživná séra, spreje, mléka nebo přípravky pro narovnání vlasů.

Produkty se z vlasů nesmývají a chrání je tak před teplem i chladem. Velmi vhodné je proto bezoplachovou péči používat před vysoušením fénem nebo žehlením vlasů. Skvělá vlasová séra nebo spreje nabízí například Matrix, Kallos nebo Tigi.

Pokud toužíte po tom, aby vaše vlasy držely po celý den správný tvar, vyzkoušejte profesionální stylingové přípravky od Schwarzkopf, O´right nebo Wella Professionals. Tyto exkluzivní značky mají ve svém sortimentu prvotřídní gely, tužidla, laky nebo modelovací pasty.