Opálení pomocí samoopalovacího krému

Bílá jako stěna. Také si tak při pohledu do zrcadla připadáte? Po dlouhé zimě se těšíte na sluníčko, jak konečně opálí Vaši světlou pokožku. Když potom ale vyndáte šortky a tílko, stydíte se vyjít ven? Letní oblečení raději schováte do skříně a jdete se převléknout? Těmto dnům je konec! Zajděte si pro samoopalovací krém!

Všude kolem nás proudí informace o tom, jak nebezpečná mohou být solária. Zvolte si tedy pohodlnější, méně rizikový a mnohdy i levnější způsob, jak mít bronzové tělo. Ovšem, že i užívání krémů není bezchybné. Kupříkladu nevzhledné fleky po těle. Ale s tím už si musíte poradit sama, jak správným výběrem produktu, tak i aplikací.

V obchodech jsme zahlcováni nepřeberným množstvím výrobků. Vyberte si proto pro Vás ten nejvhodnější. Na pultech můžeme najít samoopalovací přípravky na obličej, tělo a přibyla také kosmetika určená speciálně pro nohy.

Je zřejmé, že není vhodné aplikovat krémy na nohy na partie obličeje. Pleť je zde o mnoho citlivější a nemuselo by to dopadnout nejlépe. Pro začátek je tedy dobré vyzkoušet daný přípravek na určité části těla a zjistit, jak Vám vyhovuje. Pokud se neobjevila nějaká negativní reakce, pokračujte dál. Je nutné aplikovat samoopalovací přípravky na předem očištěnou pokožku.

Jak probíhá samotné používání?

S nanášením začněte na rukách, kde ale buďte opatrná hlavně v oblasti loktů. Tato citlivá místa májí tendenci nasáknout více přípravku a mohly by se pak objevit nepříjemné tmavé skvrny. Poté naneste krém či mléko na nohy.

Odtud pokračujte po zbytku těla. Pokud aplikujete přípravek na obličej, řiďte se také několika pravidly. Je dobré mazat nejdříve ty části obličeje, které se normálně lépe opalují (tváře, nos a čelo), dále ho jemně rozetřete do zbylých partií. Samoopalovací přípravky se nevyplácí nanášet rychle, ve spěchu. Je dobré mazat důkladně a s rozvahou. Platí zde pravidlo „Raději méně, než více“.

Vyvarujte se nepříjemností…

Po aplikaci samoopalovacích krémů je dobré si umýt ruce. Zabráníte tak nevhodným flekům mezi prsty a za nehty. Pokud se chystáte ven za skutečným sluníčkem, doporučuje se namazat tělo i normálním opalovacím krémem. Totiž jen málo „samoopalováků“ obsahuje ochranné faktory. Vyrážíte-li někam ve světlém prádle, počkejte s oblékáním několik minut. Mohlo by se také zabarvit.

Tak co myslíte, dáte také konec nepříjemně bílé pleti?