Přírodní kosmetika – ano nebo ne

Buďme k sobě upřímné dámy, která z nás sáhne raději po té dražší přírodní kosmetice, než po té levnější, avšak mnohdy nebezpečné? Asi málokterá.

Máme tady pro vás ale důvody, proč si vybrat raději tu přírodní.

Proč zvolit právě přírodu?

Pro vaši pleť je přírodní kosmetika mnohem zdravější. Dodává jí více vitality, svěžesti a hydratace. Nepůsobí alergické reakce tolik, jako běžná kosmetika. Je to hlavně proto, že obsahuje rostlinné složky, které obsahují velké množství přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek.

Abyste žily v souladu s přírodou, nemusíte hned ‚ždímat kapsy‘. Přírodní kosmetiku si můžete vyrobit i vy sama. Na internetu je dnes spousta návodů na domácí pleťové masky a zábaly. Něco najdete také v našem magazínu. Stačí se jen dívat kolem.

Pokud jste pevně rozhodnuta, že si chcete pořídit kosmetiku v krámku, volte lékárny, specializované prodejny nebo kosmetické salony. Při výběru raději poproste o odbornou pomoc, abyste přesně věděla, co daný přípravek obsahuje a čemu přesně pomáhá.

Přírodní kosmetika je povinně uváděna pod zkratkou INCI (Internacional nomenclature of cosmetic ingredients).

Nic není bez chybičky

Přírodní kosmetika účinkuje pomaleji, než běžná kosmetika, ovšem její účinky vydrží o mnoho déle. Má bohužel i kratší trvanlivost, protože obsahuje jen čistě přírodní složky.

Občas může ponechávat pokožku mírně lepivou, což může někomu vadit a dále může být někdy nepříjemná její vůně, protože se neparfemuje, ale jsou do ní přidávány pouze éterické oleje.