Jak se dokonale vybavit na pláž

Letní prázdniny jsou časem odpočinku, zábavy, poznávání a užívání si slunečních paprsků. Dovolená u moře může být skvělým způsobem relaxace a odpočinku. Jakou výbavu by si měl člověk vzít na pláž?

Moře s sebou přináší pocit klidu a možnost vypnout od každodenního stresu. Ať už se člověk koupe v oceánu, opaluje se na pláži nebo se jen prochází podél pobřeží, moře v sobě skrývá něco osvěžujícího a uklidňujícího.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je tu spousta možností, jak se zabavit. Od šnorchlování a potápění až po výlety lodí, jízdu na kajaku a rybaření.

Letní dovolená u moře může být také skvělou příležitostí k poznávání místní kultury. Podle toho, kde se člověk rozhodne pobývat, může ochutnat místní kuchyni, navštívit historické památky nebo se vydat na výlet lodí a prozkoumat okolní pobřeží.

Pokud chce někdo „jen“ relaxovat u moře a načerpat síly, pak by měl znát výbavu, která je na pláži nepostradatelná. Ve stresu z odjezdu na dovolenou může na leccos zapomenout. Následující článek proto uvádí seznam věcí, které tvoří nutnou výbavu na pláž.

Výbava na pláž

Pokud se v létě někdo chystá na pláž, plánování je klíčem k tomu, aby si svou dovolenou užil. Je potřeba mít s sebou ty správné věci, které lenošení na pláži usnadní. Zde je několik základních věcí, které by si měl člověk vzít na pláž.

  • Opalovací krém: Opalovací krém je na pláži nezbytný, protože pomáhá chránit pokožku před škodlivými slunečními paprsky.
  • Plavky: Na den strávený na pláži je samozřejmě nutné mít pohodlné plavky, pokud se ovšem někdo nechystá na nuda pláž. Kdo bude plavat, měl by si přibalit také náhradní plavky, aby se mohl převléknout do suchých.
  • Ručníky: Na osušení po koupání a ležení na písku je dobré mít dostatečně velký ručník nebo deku.
  • Plážová taška: Na přenášení všech věcí na pláž a z pláže je nezbytná velká plážová taška.
  • Občerstvení a nápoje: Dostatek svačin a nápojů, aby byl člověk po celý den hydratovaný a plný energie je základem pohodového pobytu na pláži.
  • Hračky na pláž: Plážové hry zabaví, když lenošení přestane bavit. Lze si vzít například plážový míč, frisbee nebo sadu na stavění hradů z písku.
  • Plážové lehátko: Lehátko na pláži je nezbytné pro relaxaci a pohodlí během pobytu na pláži. Na většině pláží si lze lehátko pronajmout, avšak kdo chce ušetřit, může si koupit své a na pláž si ho nosit.
  • Klobouk: Klobouk pomáhá chránit obličej před sluncem, takže je určitě dobré ho mít.

To jsou jen některé z nezbytných věcí, které by si měl člověk vzít na pláž. S těmito předměty si v létě na pláži určitě odpočine a užije spoustu zábavy. Co dalšího se bude hodit?

Pohodlná obuv a oblečení

Procházky po pláži jsou jednou z nejlepších terapeutických a nejpříjemnějších činností, které může člověk zažít. Pro mnohé jsou zdrojem relaxace, cvičení a prostému užívání si krásy přírody. Chůze po pláži má mnoho výhod.

Chůze po pláži poskytuje kardiovaskulární trénink nízké intenzity, který je nenáročný na klouby a zároveň pořádně procvičí tělo. Pomáhá také budovat sílu a pružnost nohou a svalů jádra těla.

Zvuk vln narážejících na břeh je jedním z nejklidnějších a nejvíce uklidňujících zvuků, které může člověk zažít. Je známo, že snižuje hladinu stresu, zlepšuje náladu a napomáhá relaxaci. Poslech šumění vln při procházce po pláži může také pomoci vyčistit mysl od negativních myšlenek a starostí.

Někdo si raději užívá chození po pláži bos, jiný zase v botách. Chůze po pláži naboso může být také skvělá pro fyzické zdraví. Písek poskytuje skvělou masáž pro chodidla, což uvolňuje napětí a zlepšuje celkový krevní oběh.

Při chůzi naboso je ovšem důležité vyhnout se chůzi na místech, kde je písek rozpálený. To platí zejména uprostřed dne, kdy je slunce přímo nad hlavou.

Kdo raději chodí v botách, měl by při delších procházkách pamatovat na pevnou obuv. Přece jen chodit v žabkách s nohama obalenýma pískem není nic příjemného.

Při chůzi po pláži je také potřeba pamatovat na vhodné oblečení. Nedoporučuje se chodit pouze v plavkách, jelikož sluníčko je v mnohých lokalitách hodně silné. A to i když je pod mrakem.

Ochránit nemusí ani krém s velmi vysokým faktorem ochrany. Proto je dobré mít na sobě tričko nejlépe světlé barvy.

Slunečník – stín se bude hodit

Slunečník na pláži je pro pohodlí a zábavu návštěvníků pláže nezbytný. Poskytuje tolik potřebný stín před sluncem a může také chránit před větrem.

Sluneční ultrafialové paprsky jsou pro pokožku škodlivé a mohou způsobit popáleniny, vrásky a rakovinu kůže. Slunečníky poskytují stinné místo k odpočinku a úniku před slunečními paprsky i v těch nejteplejších dnech.

Některé slunečníky jsou vybaveny látkou blokující sluneční záření, což je užitečné zejména pro osoby se světlou pletí. Slunečníky lze také použít k ochraně před větrem. Navíc slunečník může také poskytnout trochu soukromí.

Na mnoha plážích si lze slunečník pronajmout i s lehátkem. Ovšem pokud chce jít někdo stranou mimo davy lidí, je dobré si pořídit vlastní slunečník. Optimální je skládací slunečník, který se pouze dá do tašky a a může se vyrazit.

A když se člověk vrátí z pláže, měl by vědět, jak pečovat o pokožku po opalování.