Pět tibeťanů – ideální ranní cvičební sestava

Ráno bychom si měli vždy zacvičit, probudíme tak své tělo a budeme nabití energií do dalšího dne. Mezi dobré cvičení na ranní hodiny patří určitě známá cvičení sestava pět tibeťanů. Jak takové cvičení vypadá?

Každý člověk je jiný a každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Jsou lidé, kteří každé ráno začínají cvičením jógy, jiní utíkají do posilovny a pak jsou tu i tací, kteří po ránu neudělají ani sebemenší pohyb navíc.

Cvičení po ránu

Měli bychom ráno vstát, jít si vyčistit zuby a provést základní hygienu. Ještě před samotným vyčištěním zubů je dobré si dát skleničku čisté vody. Voda má čistící schopnosti na naše tělo. Spouta lidí si do vody přidává citrón, což je především pro lepší chuť.

Pak bychom si měli při otevřeném oknu zacvičit. Skvěle tak prokysličíme celé tělo a hlavně mozek. A tak nám to bude po celý den o hodně lépe myslet.

Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Jsou lidé, kteří vstávají velmi brzy ráno a pak jsou tací, kteří když mohou, tak spí až do oběda. Jsou lidé, kteří se po ránu rádi protáhnou pomocí jógy, jiní běží hned do posilovny a pak je nemalá skupina lidí, kteří po ránu odmítají udělat jakýkoliv pohyb navíc.

Cvičební sestava Pět tibeťanů

Mezi ranní cvičení, které se velmi doporučuje, je skvělá sestava Pět tibeťanů. Sestava obsahuje celkem pět cviků, nejsou zase tak těžké a každý se je naučí po čase provádět zcela technicky správně.

Tato sestava 5 cviků (někdy nazýváno 5 ritů) má údajně blahodárné účinky a zajišťuje tím věcné mládí. Dle historie tato sestava samozřejmě pochází od tibetských mnichů. Proto je známá jako Pět TibeŤanů.

Sestava snižuje zvýšené svalové napětí, zvyšuje duševní sílu, odpomáhá od stresu, zlepšuje dýchání a oběhové funkce.

Z hlediska alternativní medicíny cviky vyvolávají silné čistící účinky, zvyšují pocit energie a mají harmonizační schopnosti.

Nácvik jednotlivých cviků

Když už jste se podívaly na videa v článku pět tibeťanů cviky video, tak můžete začít s nácvikem cviků na vlastní kůži. Prostě musíme to zkoušet a postupně se to naučíme. Berte to prostě tak, jako když jsme se určily chodit. Chyby prostě patří do procesu učení. Bylo by tedy velkou chybou, se zbytečně bát chyb.

Jiné druhy cvičení po ránu

Existují také další formy cvičení doma. Můžete si zacvičt Pilates nebo oblíbenou kalanetikou. Možná může být také posilování s vlastní váhou nebo si projet na rotopedu. Na ranní cvičení naopak není vhodná Zumba nebo aerobik, jsou to příliš intenzitvní sporty. V poslední době je také oblíbené cvičení s balančními podložkami.