Péče o ruce – v zimě

Začíná zima, ráno pomalu ale jistě přituhuje, a proto právě teď začíná čas, kdy byste měli svým rukám věnovat více péče. Ruce jsou vaše vizitka a vy byste se o ně měli starat po celý rok, v zimě je však potřeba vaši péči o ruce trochu rozšířit.

Málokdo si uvědomuje, že tím, že ruce často myjeme, zbavujeme jich jejich přirozené mastnoty, která je pro ně důležitá a chrání naši pokožku před vysoušením. Proto byste je měli celoročně mazat krémem na ruce.

V zimě je potřeba si pořídit hutnější mastný krém (v drogerii nebo lékárně budou určitě k sehnání speciální krémy na ruce do mrazu), který vaše ruce dostatečně hydratuje a vrátí jim jejich pružnost.

Velice důležitý je i pitný režim. Tekutiny je nutné dodávat i přes zimní dny, kdy tolik nepociťujete žízeň. Vaše pokožka totiž může díky nedostatku vody zrudnout, nebo dokonce bolestivě popraskat.

Tipy na zimou vysušené ruce

Pokud máte ruce v zimě náchylné k vysoušení, dopřejte jim přes noc zábal. Budete k tomu potřebovat pouze nějaký hutnější výživný krém na ruce a bavlněné rukavice. Než půjdete spát, namažte si ruce silnou vrstvou vámi zvoleného krému a natáhněte na ně rukavice. Ráno budete mít ruce hebké, vláčné a dokonce i vaše kůžičky kolem nehtů vám budou vděčné.

Další péče, která vašim rukám uleví je olejová lázeň. Stačí, když si nahřejete olivový olej a na pár minut do něj ponoříte své ruce. Opět tím pomáháte i svým nehtům.

Krémy na ruce, které vám pomůžou

CRÉME MAINS, L´OCCITANE patří v L´Occitane obchůdcích k těm nejlepším krémům na ruce. Lehce se roztírá, rychle se vstřebává, takže na vašich rukách nezůstane nepříjemný mastný film. Krém obsahuje bambucké máslo, vitamín E, med a extrakt z mandlí. Velké plus má za krásnou vůni jasmínu a ylang-ylangu.

LA SOURCE, CRABTREE & EVELYN obsahuje mořskou vodu, soli, řasy a bamacké máslo, tedy složky, které jsou vhodné jak pro velmi jemnou, tak citlivou pokožku. Opět se okamžitě vstřebává, hydratuje a voní jako mořský vzduch. Ruce máte nádherně jemné a vláčné.

DEEP COMFORT HAND AND CUTICULE CREAM, CLINIQUE je bez parfemace, takže pokud se vám nezamlouvají krémy s vůní, tento je přesně pro vás. Glycerin a bílá bříza hydratují, vitamíny C a E chrání, regenerují ječmen, pšenice a máslo z brazilské palmy murumuru a extrakt z genciány zklidňuje a zjemňuje.

Pozor však na to, že tento krém je hodně hutný, takže se okamžitě nevstřebá. Je tedy vhodný například na již zmiňovaný noční zábal.

CAPTURE TOTALE, CHRISTIAN DIOR vašim rukám mimo hydratace vrátí i mládí. Tento krém totiž pomáhá redukovat pigmentové skvrny a chrání ruce přes horským sluncem faktorem patnáct.

Jak se v mrazivých dnech starat o vaše ruce již víte, nezapomínejte však na jednu věc – vašim rukám a obzvlášť vašim kloubům zima škodí, nezapomínejte mít tedy vždy po ruce rukavice.