Ochutnat „oskarový“ fair trade čaj

V posledních letech se zvýšilo povědomí o čajích fair trade. Jsou to čaje, které byly vypěstované a zpracované etickým a ekologicky odpovědným způsobem. Tento druh čaje se stává stále oblíbenější volbou mezi milovníky čaje, protože jim umožňuje vychutnat si svůj oblíbený nápoj s čistým svědomím.

Pravdou je, že v regálech obchodů se dnes sežene nepřeberné množství čajů různých kvalit. Ne vždy se při koupi člověk trefí do takové značky, která mu bude vyhovovat.

Že ne? Potom nastal nejvyšší čas to napravit. Kdyby se i mezi výrobci čajů rozdávaly sošky Oskara jako na festivalu, měla by už The London Tea Company zaručeně minimálně jednu v rukávu.

Pravda, Oskara tedy fair trade čaj od The London Tea Company zatím nemá, nicméně výborná známka za kvalitu mu už teď rozhodně nechybí. Během své existence totiž  za některé své čaje stihl získat prestižní ocenění Great Taste Awards. A to hned několikrát.

Great Taste Awards je každoroční soutěž, která oceňuje nejlepší potraviny a nápoje. Jedná se o nejprestižnější potravinářské ocenění ve Velké Británii, které je vysoce ceněno jak spotřebiteli, tak odborníky z oboru.

The London Tea Company

Milujeme čaje„. Takto stručně a výstižně se společnost The London Tea Company prezentuje na svém webu a tato pouhá dvě slova perfektně bez dalšího vysvětlování obsáhnou celou její  filozofii.

Pokud se člověk hlouběji zajímá o to, co přesně se mu to doma v konvici louhuje, jakou má daný čaj kvalitu nebo jakou cestu urazil po cestě z plantáže až na stůl, bude se mu kolekce čajů z „férového obchodu“  The London Tea Company rozhodně zamlouvat.

The London Tea Company je přední čajová společnost se sídlem ve Spojeném království, která dodává čaje prvotřídní kvality zákazníkům po celém světě.

Společnost získává čaj z nejlepších čajových plantáží v Indii, na Srí Lance a v Číně. Používá tradiční metody výroby a balení, aby zajistila, že každý šálek čaje bude té nejvyšší kvality.

Společnost The London Tea Company byla založena dvěma milovníky čaje, kteří se chtěli o svou vášeň pro čaj podělit se světem. Jejich čaje jsou vyráběny pouze z těch nejlepších surovin a jsou hrdí na svůj závazek udržitelnosti.

Snaží se snižovat svou ekologickou stopu používáním recyklovatelných obalů, odpovědným získáváním surovin a podporou drobných pěstitelů čaje v Indii.

The London Tea Company nabízí širokou škálu čajů pro různé chutě. Od klasických černých čajů přes zelené a bílé druhy čajů až po jedinečné bylinné nálevy a ochucené čaje.

Každý si zde najde něco pro sebe. Společnost nabízí také čajové příslušenství, jako jsou konvičky, nálevky a sítka, které pomohou připravit dokonalý šálek čaje.

Proč „fair trade“? Nestačí normální čaj?

Samozřejmě stačí. To, že čaj zrovna nebude oplývat ochrannou známkou fair trade, rozhodně neznamená, že je méně kvalitní. Avšak pokud člověk vsadí na fair trade produkt, ví ihned, že nekupuje zajíce v pytli, nýbrž garantovanou kvalitu.

Navíc pořízením takto označených výrobků člověk automaticky pomáhá farmářům z rozvojových zemí, ve kterých se lístky čaje zrodily, vypěstovaly i sklidily.

Fair trade v překladu znamená „spravedlivý obchod“. Prakticky to funguje tak, že pěstitelé z rozvojových zemí Afriky, Asie a jižní Ameriky mají díky fair trade principu zajištěnu spravedlivou odměnu za svou práci a dostávají tak možnost uživit sebe i svou rodinu prací za důstojných podmínek.

A zákazník na druhou stranu ví, že produkt vnikl v udržitelných podmínkách, tj. bez zbytečného a bezohledného ničení přírody kolem sebe a také třeba to, že pro jeho výrobu nebyla zneužita dětská pracovní síla.

Čaj s příběhem

The London Tea Company funguje plně v duchu svého motta „from bush to cup“, což znamená doslova „od keře k šálku“.

Toto neskromné, avšak do posledního čajového lístečku pravdivé tvrzení samotné společnosti o vysoké úrovni jejich čajů, lze jen potvrdit.

Příběh tohoto čaje se rodí na plantážích fair trade farmářů většinou ze Srí Lanky a Indie, odkud se suroviny použité pro výrobu čajů i směsí dováží. Nekompromisní kvalita, pokora v průběhu celého procesu zpracování čaje a zejména pečlivý výběr surovin jsou pro The London Tea Company charakteristické.

Samozřejmostí je, že v čajích této významné značky nemají co dělat žádná umělá barviva, aromata ani konzervanty. Vše je 100 % přírodní a čisté. A ve finále ještě zabaleno v atraktivním a neotřelém hávu.

Najít svého favorita

Díky The London Tea Company je tak trh už od roku 2003 obohacen o kompletní kolekci kvalitních čajů zahrnující celou škálu černých, zelených, bílých, ovocných i bylinných čajů, z nich si každý může najít ten svůj nejoblíbenější.

Vyberte si z nabídky a vyzkoušet výtečný ovocný čaj s výraznou chutí a vůní broskví a rebarbory či lehký jemný bílý čaj s netradiční příchutí po pečených hruškách. Kdo nerad experimentuje, může vsadit například na svěží a chladivou mátovou variaci čaje bylinného.