Ochutnat „oskarový“ fair trade čaj

Také se hrdě hlásíte k lidem, které i sebelépe vypražená káva nechává zcela chladnými, zato šálek toho nejlepšího čaje jim dokáže rozbouřit chuťové pohárky na maximum?

Pravdou je, že v regálech obchodů dnes seženeme nepřeberné množství čajů různých kvalit, a ne vždy se při koupi můžeme trefit do takové značky, která nám bude vyhovovat.

Že ne? Potom nastal nejvyšší čas to napravit! Zklamáni rozhodně nebudete. Kdyby se i mezi výrobci čajů rozdávaly sošky Oskara jako na festivalu, měla by už The London Tea Company zaručeně minimálně jednu v rukávu.

Pravda, Oskara tedy fair trade čaj od The London Tea Company zatím nemá, nicméně výborná známka za kvalitu mu už teď rozhodně nechybí. Během své existence totiž  za některé své čaje stihl získat prestižní ocenění Great Taste Awards. A to hned několikrát.

Milujeme čaj

Takto stručně a výstižně se společnost The London Tea Company prezentuje na svém webu a tato pouhá dvě slova perfektně bez dalšího vysvětlování obsáhnou celou její  filozofii. Jestliže v tuto chvíli souhlasně pokyvujete hlavou, jste na správné čajové stopě.

Pokud se navíc hlouběji zajímáte o to, co přesně se vám to doma v konvici louhuje, jakou má daný čaj kvalitu nebo jakou cestu urazil po cestě z plantáže až na váš stůl, bude se vám kolekce čajů z „férového obchodu“  The London Tea Company rozhodně zamlouvat.

Proč „fair trade“, nestačí normální čaj?

Samozřejmě stačí. To, že čaj zrovna nebude oplývat ochrannou známkou fair trade, rozhodně neznamená, že je méně kvalitní. Avšak pokud vsadíte na fair trade produkt, víte ihned, že nekupujete zajíce v pytli, ale garantovanou kvalitu.

Navíc pořízením takto označených výrobků automaticky pomáháte farmářům z rozvojových zemí, ve kterých se lístky čaje zrodily, vypěstovaly i sklidily.

Fair trade v překladu znamená „spravedlivý obchod“. Prakticky to funguje tak, že pěstitelé z rozvojových zemí Afriky, Asie a jižní Ameriky mají díky fair trade principu zajištěnu spravedlivou odměnu za svou práci a dostávají tak možnost uživit sebe i svou rodinu prací za důstojných podmínek.

A vy na druhou stranu víte, že produkt vnikl v udržitelných podmínkách, tj. bez zbytečného a bezohledného ničení přírody kolem sebe a také třeba to, že pro jeho výrobu nebyla zneužita dětská pracovní síla.

Čaj s příběhem

The London Tea Company funguje plně v duchu svého motta „from bush to cup“, což znamená doslova „od keře k šálku“.

„Vyvinuli jsme vzrušující škálu čajů a bylinných nálevů, které jsou nabité chutí.“

Toto neskromné, avšak z našeho pohledu do posledního čajového lístečku pravdivé tvrzení samotné společnosti o vysoké úrovni jejich čajů, můžeme podle vlastních zkušeností jen potvrdit.

Příběh tohoto čaje se rodí na plantážích fair trade farmářů většinou ze Srí Lanky a Indie, odkud se suroviny použité pro výrobu čajů i směsí dováží. Nekompromisní kvalita, pokora v průběhu celého procesu zpracování čaje a zejména pečlivý výběr surovin jsou pro The London Tea Company charakteristické.

Samozřejmostí je, že v čajích této významné značky nemají co dělat žádná umělá barviva, aromata ani konzervanty! Vše je 100 % přírodní a čisté. A ve finále ještě zabaleno v atraktivním a neotřelém hávu.

Najděte si svého favorita

Díky The London Tea Company je tak trh už od roku 2003 obohacen o kompletní kolekci kvalitních čajů zahrnující celou škálu černých, zelených, bílých, ovocných i bylinných čajů, z nich si každý může najít ten svůj nejoblíbenější.

Letošní léto silně láká k příjemnému osvěžení a vlažný čaj prospěje tělu v horkých dnech mnohem lépe, než jakýkoli ledový nápoj.

Vyberte si z naší nabídky a vyzkoušejte podobně jako my třeba výtečný ovocný čaj s výraznou chutí a vůní broskví a rebarbory či lehký jemný bílý čaj s netradiční příchutí po pečených hruškách. Pokud neradi experimentujete, vsaďte například na svěží a chladivou mátovou variaci čaje bylinného.