Oleje – Nosiče silic

Silice jsou vysoce koncentrované a jsou používány po kapkách a pro aplikaci na kůži musí být rozředěny olejovými nosiči. Olejový nosič je mastný olej používaný na masáž, který umožňuje rukám hladce klouzat po kůži.

Aromaterapie používá pouze rostlinné oleje, zvláště za studena lisované ze semen. Ty se neodpařují, jsou-li zahřáty, jako silice, ale žluknou na vzduchu a ještě rychleji, jakmile jsou smíchány se silicemi.

Směs je nejlepší kvality po dobu dvou až tří měsíců a tak je rozumné nepřipravovat si víc oleje, než za tuto dobu spotřebujete. Uskladněte jej uzavřené nádobě na chladném a tmavém místě. Dobrý olej – nosič má penetrační schopnosti , aby pomohl silicím. Je stoprocentně čistý, nemá téměř žádný pach, nesmí postrádat vhodnou konzistenci pro masáž a měl by kůži prospívat.

Vyberte si z následujících:

Mandlový olej: Nejoblíbenější olej – nosič, protože málo páchne, obsahuje velké množství bílkovin a je zvláčňovadlem, vyživuje a pomalu žlukne.

Olej z meruňkových a broskvových pecek: Oba mají stejné vlastnosti jako mandlový, ale jsou dražší.

Olej ze semen hroznového vína: Velmi jemný a čirý, dodáte pleti saténově hladký vzhled bez pocitu mastnoty.

Olej z lístkových ořechů: Lístkový olej prostupuje nejsnáze a hluboko. Stimuluje oběh a vyživuje pleť.

Jojobový olej: Má značnou trvanlivost a pleti dodává pocit hladkosti. Léčí akné.

Olivový olej: Zklidňuje, je dobrý při revmatismu a ulevuje svědění kožních onemocnění. Vůně oliv může však bohužel převládnout nad vůní silice.

Sezamový olej: Má značnou trvanlivost, ale sytá barva a vůně mohou odradit od jeho použití. Užívá se ve Skandinávii k léčbě suchého ekzému a psoriázy (lupenky).

Sójový a slunečnicový olej: Sójový dává pěkný pocit a při tlaku není lepkavý. Slunečnicový má nejmenší trvanlivost, ale obsahuje vitamin E.

Následující oleje se často přidávají v malých množstvích do masážní směsi pro své specifické vlastnosti.

Avokádový olej: Výživné a prostupující, užitečný pro tučné oblasti a svalovou přípravu. Je lepkavý, když je masírován na velké plochy.

Měsíček: Macerované měsíčkové korunní lístky v oleji. Prospěšný v jakémkoli kosmetickém přípravku na rozpraskanou kůži.

Karotkový olej: Tonikum a omlazovací prostředek, zvláště dobrý pro masáže na partiích šíje. Obsahuje mnoho vitamínů.

Olej z pupalky dvouleté: Užitečný pro šupinatou kůži a lupy. Nedávný výzkum prokázal, že olej extrahovaný ze semen Brutnáku lékařského má podobné složení.

Olej z pšeničných klíčků: Výživný, bohatý na vitamín E, ale sám o sobě bude poněkud „olejnatý“. Je přirozeným antioxidantem.