Také kosmetika má svou trvanlivost

Kdy jste si naposledy udělala pořádek ve své kosmetické taštičce? A jak často obměňujete pleťový krém či make-up? Málokdo dnes ví, že i kosmetika má svou trvanlivost a používáním prošlé kosmetiky si rozhodně nepomůžete, právě naopak.

Prošlá kosmetika totiž obsahuje nejen bakterie, ale i kvasinky nebo plísně, které mohou mít na kvalitu vaší pleti dost podstatný vliv.

Jak se bakteriím vyhnout?

Pravidelně si čistěte štětce, nejlépe po každém použití. Jednou za měsíc je pak třeba umýt štětce ve vlažné vodě s dětským šamponem. Svou pleť ochráníte před bakteriemi a štětcům prodloužíte jejich životnost.

Rtěnkám prospěje, když je budete skladovat na temném místě, nebo je čas od času nachvíli uložíte do lednice. V přílišném horku se rtěnky rychleji kazí.

Vždy je lepší nanášet krém nějakou špachtličkou místo prsty, stejně tak i na make-up nebo korektor je lepší použít štětec. Nikdy nevíte, co se vám z vašich rukou může dostat do produktu, který si pak nanášíte na pleť.

Jednou za čas si udělejte pořádek i ve své kosmetické taštičce. Umyjte ušpiněné obaly, vyhoďte poničené produkty nebo produkty, které nepoužíváte.

Trvanlivost produktů

Možná se ptáte, jak dobu trvanlivosti vlastně poznáte. Je to jednoduché, na většině produktů je obrázek otevřené dózy a v něm je číslice s písmenem M. Když je tedy na vaší odličovací vodě 24M, znamená to, že doporučená doba používání  po otevření produktu je čtyřiadvacet měsíců.

Řasenku byste tedy neměla používat déle jak tři měsíce, make-up rok a půl, pudrovou tvářenku dva roky, tužku na oči tři měsíce a vaší oblíbenou rtěnku nepoužívejte déle jak čtyři roky.