Kosmetika – do čeho investovat a na čem ušetřit

Většina žen či slečen má problémy vyjít s penězi, ale nedokáží si nic odpírat. Hodně jich má blízko k shopaholismu, takže už v půlce měsíce jim je jasné, že se budou cpát rohlíkem či suchým chlebem. Máte stejný problém. Nechcete se v ničem omezovat, ale víte, že pokud to neuděláte, budete se akorát zadlužovat víc a víc. Jak z této situace?

Je tu jedno celkem jednoduché řešení. Stačí si uvědomit, za co se vyplatí dát velké peníze, a za co naopak nemusíte utratit skoro nic. Nemusíte si tedy odepírat nové oblečení, kosmetiku ani kulturní zážitky, když budete nakupovat s rozumem.

Také musíte mít na paměti, že každá ušetřená koruna je dobrá. Někdy se třeba přistihnete, jak si říkáte „no co, vždyť to není tolik, můžu si to koupit, pro jednou se nic nestane“. Ale neříkáte si to asi náhodou moc často?

V tomto článku se zaměříme na kosmetiku. Poradíme vám, do čeho se vyplatí investovat a na čem lze lehce ušetřit.

Do čeho investovat

Bezchybná pleť není jen povrchní tužba žen, je to i základ vašeho sebevědomí. Pokud vás trápí vaše nedostatky, cítíte se nejistě a snažíte se být neviditelné.

Proto jako první důležitá věc, za kterou byste se neměla bát utratit větší obnos peněz, je kvalitní kosmetika, která pečuje přímo o vaši pokožku každý den (tj. odličovací přípravek, čistící emulze a krémy). Díky ní pak ušetříte i za nejrůznější „superkrycí“ makeupy a jiné kosmetické zázraky.

Dále byste neměla šetřit na přípravcích, které se dostávají do styku s očima. Jak už oční krémy, tak řasenky nebo tužky vám mohou podráždit oči. Nedá se vyloučit, že alergickou reakci můžete mít i na dražší kosmetický přípravek, ale přeci jen známé a osvědčené značky většina žen lépe snáší.

Na čem šetřit

U kosmetiky se vyplatí šetřit hlavně na různých maskách, které si můžete doma vyrobit sama. Každá z nás má doma jogurt, med, ovesné vločky nebo okurku. Tyto suroviny dokáží skoro to samé, jako jejich kosmetické kolegyně z drogerie.

Navíc, pokud budete mít alergickou reakci,víte, na co byla a nemusíte kvůli tomu vyhazovat celou tubu drahého přípravku. Zvlášť dobrá je syrovátka – lze ji pít, vyrábět si z ní masku, nebo si z ní udělat koupel. Stojí pár korun, ale dokáže hodně.

Dále laky na nehty, lesky na rty – kolikrát nám zrovna tohle zůstává ležet někde v koupelně vypotřebované maximálně z poloviny? Proč tedy nechávat na polici ležet drahý lak, když si můžete koupit nějaký levnější a s klidem ho pak po pár použitích hodit do popelnice?

Samozřejmě, každá z nás má jiné zájmy a preference. Klíč k úspěchu spočívá v tom, že si uvědomíme, co je pro nás opravdu důležité. Mít kosmetickou taštičku plnou drahých přípravků není výhra. Vyhrává ta, která umí nakupovat a vybírat si správně.