Zaručené afrodiziakum – jídlo

Jídlo má nejen výživovou funkci, může mít také afrodiziakální účinky. Jaké potraviny se tradičně považují za afrodiziaka a jaké jsou pro to důvody?

Afrodiziakální potraviny jsou potraviny, které jsou spojovány s příznivým vlivem na sexuální funkci a touhu. Některé z těchto potravin jsou považovány za afrodiziaka kvůli svému vzhledu, aroma nebo textuře. Jiné jsou spojovány s tím, že obsahují látky, které zvyšují hladinu hormonů, které ovlivňují sexuální touhu.

Potraviny probouzející touhu

Jedním z nejznámějších afrodiziakálních potravin jsou ústřice. Ty jsou bohaté na zinek, minerál, který hraje důležitou roli v produkci testosteronu, což může zvyšovat sexuální touhu. Dále jsou ústřice považovány za afrodiziakum kvůli svému hladkému, slizkému povrchu, který se podobá vaginální sliznici.

Další potraviny, které jsou považovány za afrodiziaka, jsou čokoláda a chilli papričky. Čokoláda obsahuje látky, které zvyšují produkci serotoninu, což může zlepšovat náladu a snižovat stres. Chilli papričky obsahují látku kapsaicin, která zvyšuje krevní oběh a uvolňuje endorfiny, což může zlepšit náladu a sexuální výkon.

Mezi další afrodiziakální potraviny patří avokádo, banány, fíky, arašídy, česnek a hřebíček. Tyto potraviny jsou bohaté na vitaminy, minerály a antioxidanty, které mohou mít pozitivní vliv na celkové zdraví a sexuální funkci.

Je důležité si uvědomit, že afrodiziakální účinky potravin jsou spíše subjektivní a závisí na individuálních preferencích. Někdo může považovat určitou potravinu za afrodiziakum, zatímco jiný člověk se s ní nemusí vůbec ztotožňovat.

Nejen potraviny vzbudí chuť na sex

V každém případě je důležité připomenout, že sexuální touha je ovlivněna mnoha faktory a potraviny mohou být jen jedním z nich. Kromě toho, že by měla být konzumace afrodiziakálních potravin pouze součástí zdravé a vyvážené stravy, je také důležité mít na paměti, že konzumace velkého množství potravin může mít negativní vliv na sexuální výkon a touhu.

Nadměrné množství jídla může vést ke zvýšení hladiny cukru v krvi, což může snižovat hladinu testosteronu a snižovat sexuální výkon.

Jídlo může mít afrodiziakální účinky, ale tyto účinky jsou spíše subjektivní a závisí na individuálních preferencích. Konzumace afrodiziakálních potravin by měla být pouze součástí zdravé a vyvážené stravy a nadměrné množství jídla by mělo být zabráněno.

Pokud má člověk problémy s nízkou sexuální touhou nebo se sexuálním výkonem, měl by se poradit se svým lékařem, který může nabídnout odbornou pomoc.

Co chuť na sex podpoří a čím si ho pár může zpestřit? 

Sladká předehra

Jak jistě každý ví, zaručeným afrodiziakem je čokoláda a to nejlépe čistě hořká. Je známo, že tato oblíbená pochutina obsahuje velké množství antioxidantů, ve značné míře je v ní obsažen také kofein a díky serotoninu a fenyletylaminu má člověk po její konzumaci slastný pocit.

Před sexem je tedy dobré dát si pár čtverečků lahodné čokolády na jazyk, nechat rozpustit a poté se nechat unášet jak výtečnou chutí, tak zvýšenou touhou po sexu.

TIP: Čokoláda může také sloužit jako masážní prostředek. Čokoládová masáž může zvednout libido ještě o stupeň výš. Dále je možno zakoupit speciální čokolády na tělo, které dokážou výborně zpestřit předehru. Nehledě na to, má čokoláda velmi příjemnou vůni.

Pekelně ostrý začátek

Dalším zaručeným receptem pro zvýšení chuti na sex jsou chilli papričky. S nimi ale opatrně! Nejlepší je, užívat je v kuchyni při přípravě jídel. Není vhodné dát před sexem partnerovi pálivou papričku rovnou do pusy. V tomto případě by se také mohlo stát, že na sex vůbec nedojde.

Chilli je vhodné dát kupříkladu na rybu. Pokud je tedy v plánu noc plná sexu, hodí si k večeři čerstvá ryba okořeněná právě těmito paprikami.

Pálivá chuť v ústech je způsobena chemikálií zvanou kapsaicin. Ten zrychluje metabolismus a spalování kalorií. Velmi snadno se vstřebává a je rozpustný v tucích a alkoholu.

Večeři lze také doplnit listovou zeleninou či česnekem, které také podněcují ten známý sexuchtivý pocit. Česnek samozřejmě připadá v úvahu pouze v rozumném množství!

Tři oříšky pro Popelku

Ořechy, a to zejména vlašské a burské – další skvělé jídlo, které dodá chuť na sex. Výjimkou nejsou ani mandle.

Mistička oříšků na stole přijde vždy k chuti a navíc její obsah je zaručeným přírodním afrodiziakem.

Zázvor

Tato rostlina je známá hlavně díky svým oddenkům. Ty mají velmi příjemnou a pikantní chuť a díky nim lze předejít chřipce a nachlazení. O afrodiziakálních účincích nemluvě. Nejlepší je konzumace zázvoru v podobě čaje. Ovšem není vhodné jej pít večer, protože má podobné účinky jako káva.

Velmi důležitou a pozitivní funkcí zázvoru je totiž zvýšená schopnost erekce a tvorba spermatu. Jestliže tedy pár touží po „prosexované“ noci, hodí se před spaním šálek teplého zázvorového čaje.

A co dál?

Když se mluví o jídle v souvislosti s afrodiziakálními účinky, nesmí se opomenout také banány, ústřice a kvalitní červené víno.

Zvýšenou chuť na sex a následnou vyšší aktivitu může také způsobit vůně skořice, levandule či dostatek zinku.