Zaručené afrodiziakum – jídlo

Každý z nás miluje sex. Většina z nás také miluje dobré jídlo. A co takhle to zkombinovat? Jestliže spojíme to, co nám chutná, s předehrou, výsledkem bude kvalitní a nezapomenutelný sex.

Pojďme si tedy v našem článku říci, co chuť na sex podpoří a čím si ho můžeme zpestřit. 

Sladká předehra

Jak jistě každý ví, zaručeným afrodiziakem je čokoláda a to nejlépe čistě hořká. Je známo, že tato oblíbená pochutina obsahuje velké množství antioxidantů, ve značné míře je v ní obsažen také kofein a díky serotoninu a fenyletylaminu máme po její konzumaci slastný pocit.

Před sexem je tedy dobré dát si pár čtverečků lahodné čokolády na jazyk, nechat rozpustit a poté se můžeme nechat unášet jak výtečnou chutí, tak zvýšenou touhou po sexu.

TIP: Čokoláda může také sloužit jako masážní prostředek. Čokoládová masáž nám může zvednout libido ještě o stupeň výš. Dále je možno zakoupit speciální čokolády na tělo, které dokážou výborně zpestřit předehru. Nehledě na to, má čokoláda velmi příjemnou vůni.

Pekelně ostrý začátek

Dalším zaručeným receptem pro zvýšení chuti na sex jsou chilli papričky. S nimi ale opatrně! Nejlepší je, užívat je v kuchyni při přípravě jídel. Není vhodné, abychom před sexem „cpali“ partnerovi pálivou papričku rovnou do pusy.

V tomto případě by se také mohlo stát, že se sexu vůbec nedočkáme. Chilli je vhodné dát kupříkladu na rybu. Pokud tedy plánujete noc plnou sexu, dejte si k večeři čerstvou rybu okořeněnou právě těmito paprikami.

Pálivá chuť v ústech je způsobena chemikálií zvanou kapsaicin. Ten zrychluje metabolismus a spalování kalorií. Velmi snadno se vstřebává a je rozpustný v tucích a alkoholu.

Večeři můžete také doplnit listovou zeleninou či česnekem, které také podněcují ten známý sexuchtivý pocit. Česnek samozřejmě připadá v úvahu pouze v rozumném množství!

Tři oříšky pro Popelku

Ořechy, a to zejména vlašské a burské – další skvělé jídlo, které nám dodá chuť na sex. Výjimkou nejsou ani mandle.

Mistička oříšků na stole přijde vždy k chuti a navíc její obsah je zaručeným přírodním afrodiziakem.

Zázvor

Tato rostlina je známá hlavně díky svým oddenkům. Ty mají velmi příjemnou a pikantní chuť a díky nim můžeme předejít chřipce a nachlazení. O afrodiziakálních účincích nemluvě. Nejlepší je konzumace zázvoru v podobě čaje. Ovšem není vhodné jej pít večer, protože má podobné účinky jako káva. Pokud ovšem nechcete prosouložit celou noc.

Velmi důležitou a pozitivní funkcí zázvoru je totiž zvýšená schopnost erekce a tvorba spermatu. Jestliže tedy toužíte po „prosexované“ noci, dejte si před spaním šálek teplého zázvorového čaje.

A co dál?

Když mluvíme o jídle v souvislosti s afrodiziakálními účinky, nesmíme opomenout také banány, ústřice a kvalitní červené víno. Zvýšenou chuť na sex a následnou vyšší aktivitu může také způsobit vůně skořice, levandule či dostatek zinku.