Jak přežít nakupování s přítelem

Je známo, že většina mužů nemá ráda nakupování. Pro některé to může být dokonce noční můrou. Možná by spíše preferovali zůstat doma s žehličkou v ruce, anebo ideálně zůstali doma u sledování televize. Jsou případy, kdy žena potřebuje vedle sebe svého muže, aby s ním vyřešila daný nákup. Jak v takovém případě přežít společné nakupování?

Samozřejmě existují muži, kteří si nakupování užívají a možná dokonce i více než ženy. Pak jsou tu taky muži, kteří nakupování sice nevyhledávají, ale v případě potřeby to zkrátka přežijou a poslední kategorií jsou muži, kteří nakupování nenávidí a je to pro ně utrpení.

Důležitý je plán

Každá typická žena nakupuje zdlouhavě, všechno si prohlíží, obdivuje a u všeho se zastaví. Tohle je ideální pro společný čas s kamarádkou, ale určitě to nebude fungovat u přítele. Muži jdou do obchodu přesně pro to, co potřebují a když vše potřebné mají, snaží se co nejrychleji dostat ven. 

Proto je dobré mít plán, co je potřeba společně vybrat, nakoupit a co naopak žena může koupit jindy a sama. Po tomhle plánu bude nejspíš mlčet a nebude nijak podrážděný. Jen bude dopředu vědět, co přesně ho při nakupování čeká a jak dlouho to bude trvat.

Také je důležité nezapomínat na to, že je možné spoustu věcí vyřešit online nakupováním. Pro mnoho mužů je příjemnější, když se mohou nakupování účastnit pouze z pohodlí gauče a nemusí obíhat několik obchodů.

Lákání

Vybírání jedné věci z desítek dalších pro ženumůže být zábavné. To ale chlapa nebaví. Je dobré ho nalákat na něco, co ho zaručeně rozptýlí. Říct mu, že se po cestě stavíte společně v jeho oblíbeném obchodě s elektronikou. Tento soucit ženě neuškodí a on bude mít hned lepší náladu.

Také je dobré společné nákupy zakončit oblíbeným jídlem a cestou z obchodů se rovnou stavit v oblíbené restauraci.

S mužem většinou nemá cenu plánovat celodenní nakupování, pro takové nákupy je mnohem lepší oslovit kamarádku, která si dost často nákupy užije a přítel si může udělat čas pro sebe.

Chlap se nesmí do ničeho nutit

Když opravdu nebude mít náladu na odpolední čas strávený mezi regály, nikdo by ho neměl nutit. Nucení nikdy nepomůže. Lepší je zkusit navrhnout jiný den, který by se mu mohl hodit. Buďte na něj milá a nenechejte to celé sklouznout k hádce.

Řekněte mu, že nyní vyjdete vstříc Vy jemu a on s Vámi půjde nakupovat až pozítří. Na tuhle nabídku kývne a ten plánovaný den se na Vás nevykašle.

Nakupování s přítelem nemusí být vždy nemožné. Chce to jen mít plán a hlavně pevné nervy. Stále ale zůstávejme u toho, že je třeba se chození s přítelem na nákupy vyhnout, kdykoliv je to jen možné. Pokud tedy máte možnost jít nakupovat s někým jiným, určitě tak učiňte.