Nejlepší dětská svačina – jakou zvolit na cesty

Když děti posíláme někam na výlet se školou, známými, nebo venku svítí sluníčko a je jisté, že hned tak domů nepřiběhnou, je důležité myslet i na jejich jídelníček. To samozřejmě zahrnuje jednu složku ze základních pěti jídel, které by se denně měly dodržovat. A je dobré tomu děti učit už v nízkém věku.

Jedna z možných variant je zdravý „toust“. Uděláme ho z dvou plátků celozrnného chleba a do něj dáme plátek uzeného lososa, nebo například pomazánkové máslo a zeleninu, kvalitní sýr a nebo vysokoprocentní šunku. Je vhodné se soustředit na to, aby pečivo bylo kvalitní a opravdu se jednalo o pravé celozrnné. Často to bývá jen bílé, ale obarvené. Výsledný toust zabalíme do alobalu.

Konec nudnému ovoci

Pokud je toust už moc ohraný, je zde možnost vytvořit smoothie, nebo-li ovocný koktejl. Jedná se o sladkou svačinku, kterou děti rády, a zároveň je plná vitaminů. Můžeme udělat například koktejl ze dvou banánů, 150g vanilkového jogurtu a k tomu přidat led. Vše rozmixujeme a dítě má perfektní energetickou svačinku na náročné cesty!

Kuskus z krabičky

Skvělou variantou je i kuskus. Zde se může jednat o svačinku, nebo už lehčí oběd. Výhodou tohoto jídla je, že je hotové během pár minut. Stačí zalít vodou a přidat případně drobná zelenina, takže ho můžeme udělat ráno před sebou.

Také se dá jíst studené, což se o většině plnohodnotných jídel říci nedá. Nejedná se ale o těžké jídlo, a pokud má dítě náročnou cestu, určitě se bude hodit. Kuskus dáme do krabičky, přidáme do baťůžku vidličku a dítě může vyrazit.

Výlet? Jedině s FlapJacky!

Zima je za námi a letní vedra ještě nedorazila. To je ideální doba na výlety. Ať už vyrážíte za poznáním na některých z našich hradů či zámků či jste se rozhodli polykat kilometry při výšlapu na Sněžku, k Pravčické bráně nebo třeba cestou k některému ze šumavských jezer, vždy mějte po ruce ovesnou tyčinku FlapJack od Rupy. Díky vysokému podílu ovesných vloček je totiž zdravou svačinkou a zároveň skvělou zásobárnou energie.

Ovesné vločky jsou vlastně oloupaným a podrceným ovsem a ten je doslova „nacpaným“ přesně tím, co k životu potřebujete. Především jsou to bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny B1, B6 a E, železo, vápník a fosfor. A navíc – můžete se do nich bez obav zakousnout v autě, v autobuse i ve vlaku. FlapJacky od Rupy totiž nedrobí!