Zbavit se nepohodlných brýlí – co zkusit kontaktní čočky

Ač jsou brýle často považovány za jeden z módních doplňků, řada z nás není z jejich nošení zrovna nadšena. Někomu jsou nepohodlné, někomu zas prý nesluší, někomu překáží během sportu. Co takhle je vyměnit za kontaktní čočky?

Důvodů, proč někdo nemá brýle v oblibě, se najde dost. Ovšem pokud jsme nuceni nosit brýle, tak se bez nějaké té dioptrické pomůcky prostě neobejdeme. Náš zrak nám to totiž nedovolí. Jednou z možností, jak se zbavit brýlí, je samozřejmě laserová operace očí.

Ovšem ani operace očí není vhodná úplně pro každého. Nehledě na to, že její cena je poměrně vysoká a spousta lidí nepřekoná strach z operativního zákroku a i když může, nechce se do takové operace pouštět.

Kontaktní čočky

Operativní odstranění oční vady je pro většinu z nás metoda neúměrně nákladná. Řešením mohou být ovšem kontaktní čočky. V dnešní době už nejsou nijak zvlášť nákladné a jejich nošení je velmi pohodlné. Většina uživatelů kontaktních čoček potvrzuje, že je během nošení vůbec nepociťuje.

Jediné, co musí, je ráno čočky nasadit a večer sundat. To už ovšem tak úplně neplatí u všech typů kontaktních čoček. Některé je totiž možno nosit i během spánku.

Výhoda oproti brýlím je nesporná. Nemusíte se obávat, že je někde zapomenete nebo že se vám rozbijí. Navíc vám nikterak nepřekáží a dokonce téměř nikdo nepozná, že je nosíte. Toho, že čočky máte, si většinou všimnou pouze lidé, kteří čočky sami nosí.

U kontaktních čoček je jen důležité, se o ně správně starat. Takový roztok na oční čočky by tak nikomu doma v koupelně neměl chybět.

Kde čočky pořídit?

Nákup čoček je dnes snadnější než kdy dříve. Můžete si je dokonce objednat prostřednictvím internetového obchodu. Většina prodejců kromě čoček nabízí i další příslušenství, jako jsou roztoky,  pouzdra na kontaktní čočky a oční kapky.

Tedy vše potřebné pro nošení čoček. Nákup prostřednictvím e-shopu není jenom pohodlný, ale také šetří peníze protože nabízí kontaktní čočky levně. Velkou výhodou pro zájemce o kontaktní čočky a příslušenství také je boom dnešní doby v podobě slevomatů.

Ovšem online nákup kontaktních čoček se hodí více pro lidi, který mají již nějaké zkušenosti a nejedná se o jejich první čočky do očí. Před prvním nákupem je lepší navštívit kamennou prodejnu, kde dojde k přeměření oček a ke správnému výběru.

V obchodech je pro začátek možné koupit pouze jednorázové čočky, které stojí pár korun a člověk si snadno může vyzkoušet, zda mu budou vyhovovat. Jsou lidé, kterým aplikace kontaktních čoček vadí a nejsou schopni si dát cokoliv do oka, i když je to pro jejich dobro.

Jiným lidem čočky mohou způsobovat rychlé vysoušení očí, které nezachrání ani oční kapky. V takových případech je škoda utrácet hned několik stovek za kontaktní čočky, které ve finále skončí v koši.

Také někteří oční lékaři nabízí jednorázové čočky k vyzkoušení zcela zdarma a to i včetně názorné ukázky, jak si čočky do očí vložit, jak je vyndat a jak se o ně starat.

Kontaktní čočky nemusí být vhodné pro každého člověka. Proto je dobré si nejdříve pořídit jednorázové, které stojí jen pár korun.

Chraňte svůj zrak

Aplikaci kontaktních čoček by ale měla předcházet konzultace s odborníkem, který posoudí, zda je pro vás nošení čoček vhodné. Zrak je jeden z našich nejdůležitějších smyslů a podle toho bychom k němu měli i přistupovat. Pokud vám ale nic nebrání kontaktní čočky nosit, rozhodně je vyzkoušejte.

Kontaktní čočky jsou vhodné především na sport a do bazénu, kde klasické brýle člověku spíše překáží a hrozí, že si je rozbije.

Ovšem při takové práci na počítači je lepší sáhnout po brýlích. Práce na počítači je pro oči sama o sobě namáhavá a čočky mohou o něco více vysoušet a unavovat oči. Navíc u práce na počítači nehrozí, že dojde k rozbitím brýlí. Zároveň v dnešní době existuje velký výběr brýlí, a tak mohou složit i jako skvělý módní doplněk.