Zbavit se nepohodlných brýlí – co zkusit kontaktní čočky

Ač jsou brýle často považovány za jeden z módních doplňků, řada z nás není z jejich nošení zrovna nadšena. Někomu jsou nepohodlné, někomu zas prý nesluší, někomu překáží během sportu. Zkrátka důvodů, proč někdo nemá brýle v oblibě, se najde dost. Ovšem pokud jsme nuceni nosit brýle, tak se bez nějaké té dioptrické pomůcky prostě neobejdeme. Náš zrak nám to totiž nedovolí. Co si tedy počít?

Řešení: Kontaktní čočky

Operativní odstranění oční vady je pro většinu z nás metoda neúměrně nákladná. Řešením mohou být ovšem kontaktní čočky. V dnešní době už nejsou nijak zvlášť nákladné a jejich nošení je velmi pohodlné. Většina uživatelů kontaktních čoček potvrzuje, že je během nošení vůbec nepociťuje.

Jediné, co musí, je ráno čočky nasadit a večer sundat. To už ovšem tak úplně neplatí u všech typů kontaktních čoček. Některé je totiž možno nosit i během spánku. Výhoda oproti brýlím je nesporná. Nemusíte se obávat, že je někde zapomenete nebo že se Vám rozbijí. Navíc Vám nikterak nepřekáží a dokonce téměř nikdo nepozná, že je nosíte. Toho, že čočky máte, si většinou všimnou pouze lidé, kteří čočky sami nosí.

Kde čočky pořídit?

Nákup čoček je dnes snadnější než kdy dříve. Můžete si je dokonce objednat prostřednictvím internetového obchodu. Jedním z takových jsou například e-shopy s kontaktními čočkami Vašečočky.cz a Čočkovník.cz, kteří kromě čoček nabízí i další příslušenství, jako jsou roztoky,  pouzdra na kontaktní čočky a oční kapky.

Tedy vše potřebné pro nošení čoček. Nákup prostřednictvím e-shopu není jenom pohodlný, ale také šetří peníze protože nabízí kontaktní čočky levně. Velkou výhodou prozájemce o kontaktní čočky a příslušenství také je boom dnešní doby v podobě slevomatů.

Chraňte svůj zrak

Aplikaci kontaktních čoček by ale měla předcházet konzultace s odborníkem, který posoudí, zda je pro Vás nošení čoček vhodné. Zrak je jeden z našich nejdůležitějších smyslů a podle toho bychom k němu měli i přistupovat. Pokud Vám ale nic nebrání kontaktní čočky nosit, rozhodně je vyzkoušejte.

Podělte se s námi o Vaše zkušenostikontaktními čočkami v komentářích.