Bezpečnost dětí na sjezdovce – je nejdůležitější, zkušenosti

Když přijde řeč na bezpečnost, skoro všichni naštěstí už pomalu uznávají, že je rozumné lyžovat v helmě, případně i s chráničem páteře.

Člověk nikdy neví, co se na sjezdovce může stát, zranění si kolikrát ani nemusíte zavinit sami. Prostě se někdo přiřítí a nezvládne svou jízdu a ve vteřině se může stát spousta špatných věcí, které ovlivní váš život. Sjezdovky nejsou plné nezodpovědných lidí a pitomců, ale za to jsou plné dětí.

Někdy to také může být jenom blbá náhoda, někdo třeba nezvládne terénní zlom nebo ledovatou plotnu a malér je na světě. “Kdyby se radši strefil do mě!”, vztekáme se. Když vám někdo na sjezdovce porazí dítě, emoce bývají na pochodu. Takže pokud nechcete, aby vaše dítě bylo zavřené doma, nejlepší prevencí je vybavit ho kvalitním vybavením, na kterém v tomto případě nelze šetřit. Levná helma, či chránič můžou v případě kolize být dokonce i na škodu.

Specialistou v tomhle ohledu je stoprocentně švédská firma POC a její dětská kolekce POCito, která se na problematiku bezpečnosti a jejího předcházení specializuje velice dlouho a každým rokem se snaží být o krok napřed před.

Chraňte váš mozek ještě lépe

Jednou z takových novinek je například letošní novinka, technologie POC Spin. Ta je dalším průlomem ve vývoji bezpečnostních prvků použitých u přileb.

Jedná se o vlastní patentovanou technologii, která byla několik let testována. Uvnitř výstelek je použitý měkčený polotekutý silikon umožňující v případě nárazu posun vnitřní části výstelky oproti přilbě, čímž se mění úhel dopadu a snižuje se rotační i přímá síla vznikající při nárazu, která se přenáší směrem k mozku. Dalším přínosem je bezesporu i větší pohodlí.

V letošní kolekci POCito, která je určena pro děti od čtyř do deseti let jí můžete nalézt u oblíbené dětské helmy POCito Auric cut SPIN. To je špičková polo skořepinová dětská lyžařská helma vybavená právě novým patentovaným systémem ochrany mozku SPIN.

Ochrana rotačního nárazu je nezbytná pro potírání síly podílející se na šikmých dopadech, které jsou běžnou příčinou poranění hlavy. Výstelky SPIN jsou integrovány uvnitř přilby a přidávají další ochrannou vrstvu proti rotacím vytvořeným při nárazu v jakémkoliv směru, což umožňuje pohyb hlavy vzhledem k přilbě a snižuje tak sílu přenášenou do mozku.

K té perfektně sednou lyžařské brýle POCito Retina s rámečkem a páskem v dobře viditelném barevném provedení. Dvojité zorníky Carl Zeiss PC/CP jsou perfektní i do mlhy a horších světelných podmínek, takže vaše dítě bude mít vždy skvělý přehled co se kolem něj děje.

Dalším nezbytným ochranným prvkem jsou chrániče, jedním z dětských je POCito VPD Spine Vest, lehký dětský chránič páteře integrovaný do pohodlné a praktické vesty, která vždy drží na svém místě a chrání přesně tam, kde má. V tom je lepší volbou, zvláště u dětí, které se mají potřeba neustále vrtět. Lety prověřený materiál VPD nabízí maximální úroveň ochrany při zachování pohodlí a volnosti pohybu, jelikož absorbuje veškeré síly a dokáže se přizpůsobit konkrétnímu tělu.

Všechny produkty kolekce POCito jsou vyvedené v atraktivním a dobře viditelném oranžovém provedení, nebo vyloženě dívčí výrazné růžové.