Ideální čas na objednání bambusů a jiných rostlin

Milujete zeleň, rostliny a vzácné dřeviny? A rádi byste si je vysadili na vaší zahrádce? Kdy je nejlepší čas na objednání bambusů a dalších vzácných rostlin a jak je potřeba se o ně následně starat?

U specializovaných prodejců zahradních rostlin a potřeb je možné objednat bambusy, okrasné traviny, kapradiny, ovocné dřeviny i jiné listnaté a jehličnaté speciality, jako jsou jehličnany z Číny, mrazuvzdorné kaktusy či odolný stálezelený cypřiš.

Spousta zahradníků se specializuje na prodej zimovzdorných rostlin různých druhů, které jsou schopny růst v našich podmínkách. Určitě se u nich setkáte se zajímavými druhy rostlin, které jsou méně známé, na vaší zahrádce se však budou skvěle vyjímat.

Specializované zahradnictví

Kompletní seznam nabízených rostlin a dřevin včetně jejich cen naleznete na internetových stránkách každého specialitovaného zahradnictví. U každé rostliny je uveden původ, rozměry, nároky na pěstování, její znaky, použití a péče o ni a nechybí ani autentické fotografie pro získání lepší představy o druhu rostliny.

Všechny rostliny je možné dopravit většinou po Praze a jejím okolí, do vzdálenějších oblastí ho nelze většinou na dobírku poslat kvůli možnosti poškození nebo znehodnocení. Udělejte si tedy raději výlet do pražské Troji a rostliny a dřeviny si osobně vyberte a převezte do jejich nového domova.

Před návštěvou zahradnictví je vhodné se informovat, zda jsou vámi vybrané rostliny k dispozici a případně si udělat rezervaci. Abyste si byli jisti, že na jaře můžete veškeré rostliny vysázet, objednávky klidně připravte již v zimě a potom už jen plánujte, kam a jakou rostlinu umístíte.

Velice oblíbené jsou bambusové zahrady, které vytváří ideální stín a chládek v parných letních dnech. Výhodou bambusů je fakt, že jsou neustále zelené, a to i v našich přírodních podmínkách. Navíc si zachovávají zelené listoví po celou dobu vegetace, což je činí ještě krásnějšími.

Doporučené odrůdy bambusů pro naše podmínky jsou uvedeny na internetových stránkách specializovaných prdeojců, kde se nachází i detailní popis těchto krásných a přizpůsobivých rostlin. A tak na nic nečekejte, prohlédněte si katalog a vyberte si rostliny pro vaši zahradu již dnes.