Letní angína – angína z horka

Angína není záležitost pouze zimních měsíců, někdy nás potrápí letní angína. Někdy se také říká angína z horka.

Velké teplo a my máme angínu

Hodně lidí se při onemocnění angínou v létě diví, že mohly takto onemocnění v létě. Na rozvoj angíny však mají vliv horka a pak také ochlazení. A tyto přechody jsou přímo ideální pro rozvoj angíny.

Angína o sobě dá vědět hlavně díky bolení v krku. A můžu vám říci, že často jsou to velmi silné bolesti v krku. Připojují se také pálení a škrábání v krku.

Projevy angíny

Jak už jsme si řekly mezi hlavní projevy angíny patří silná bolest v krku. Dochází také ke zduření neboli ke zvětšení místních lymfatikých uzlin na krku. Často se zvětší výrazně, že je můžete nahmatat. O dalších příznacích je možné se dočíst uvnitř článku angína příznaky, kde je soupis všech příznaků angíny.

Jak potlačit angínu na počátku

Pokud jste si již přečetly článek angína příznaky, tak můžeme jít dále. Pro počáteční potlačení angíny a zlepšení průběhu doporučuji konzumovat syrové česnek. Syrové česnek má v sobě doslova léčivé silice, takže ho určitě doporučuji.

Česnek je třeba pořádně prolisovat nebo pořádně rozkousat, aby se mohly uvolnit všechny silice. Volte určitě Český česnek, Čínský česnek má málo silic.

Různé druhy angíny

Většina lidí v létě onemocní klasickou angínou. Ale existuje také streptokoková angína nebo spálová angína. Spálová angína je častá zejména u malých dětí.

U některých lidí s oslabenou imunitu se angíny neustále opakují a jedná se pak o chronickou angínu.