Sebeláska

Proč téma sebeláska? Protože bez schopnosti mít radi sami sebe nedokážeme skutečně milovat ty ostatní. Navíc my jediní jsme tím člověkem, kterého máme moc změnit. Jsme sami sobě k dispozici 24 hodin denně a mluvit se sebou můžeme kdykoli budeme chtít.

Chceš-li změnit svět, změň sám sebe. Dokonce Boží jméno je „Já jsem“. Ne „Ty“ nebo „My“. Já jsem. A když jsem, mohu být co chci. Krásné ruské rčení zní: „Chceš bejt šťastnej? Buď!“ Záleží tedy skutečně jen a jen na nás, čím se rozhodneme být. Co všechno se chceme naučit a kam až si přejeme dojít.

Na začátku však potřebujeme najít odpověď na důležitou otázku. Kdo jsem já? Víme kdo jsme? Jak to můžeme zjistit? Nejlépe nám pomůže zrcadlo. Zrcadlo v očích druhých. Pojďme si tedy nastavit vzájemné zrcadlo, abychom se dozvěděli kdo jsme Nejprve si prohlédneme náš „dům“, „hrad“ či „chrám“. Tělo je chrámem duše. A pak, budeme-li chtít a mít odvahu, podíváme se nejen očima, ale i do očí. V očích uvidíme duši.

Z duše je pak jen kousek k srdci. To je náš cíl. Srdce. Tam chceme dojít, seznámit se sami se sebou a naučit se milovat sebe sama. Máte-li odvahu dívat se nejen na těla, ale i do duším a pootevřít svá srdcem. Na cestu k prožitku „Jsem se sebou spokojená“ do cíle „Miluji sebe sama“.