Péče o tělo – jak pečovat o vlasy a pleť

Trpíte nedostatkem volného času? Nemáte čas se věnovat sama sobě? Zde je pro Vás připraveno několik rad a tipů, jak být krásná za každé situace a v časové tísni.

Pryč s oteklými „kukadly“

Jestliže nemůžete v noci spát či Vám Vaše ratolest nedovolí zamhouřit oči, nezoufejte. Zaručeným receptem, jak se ráno zbavit oteklých a nevyspalých očí, je již dobře známá okurka. Stačí přiložit dva tenké plátky čerstvé salátové okurky na víčka a otoky se zmírní do několika minut.

Navíc tato zelenina velmi příjemně chladí, dodává pleti pleti živiny a hydratuje ji. Další osvěžení pro Vaše unavené oči mohou být obklady ze sáčků s heřmánkovým čajem, plátky avokáda či odličovací tampony namočené v mléce.

Rychlejší mytí vlasů

Nemáte čas nanášet na vlasy zvlášť šampon a zvlášť kondicionér? Nebaví Vás čekat, až začne balzám působit? Proto je tu pro Vás ideální řešení. Na trhu je k dispozici nepřeberné množství výrobků, které obsahují oboje. Jak šampon, tak zároveň pečující emulzi či přípravek pro snadnější rozčesávání.

Produkty 2v1 navíc často obsahují jojobový olej nebo výtažky z akátu. V hloubce vlasových vláken působí velmi účinně. Po užití jsou vlasy zdravější, hebčí a lesklejší. Tyto výrobky jsou tou nejlepší a nejrychlejší péčí pro Vaše vlasy.

Svěže vypadající pleť

Nejlepším řešením, jak dosáhnout krásné pleti, jsou masky. Tyto rychlé kosmetické vylepšovače jsou výborným způsobem, jak do pokožky dostat co největší množství účinných látek. Výsledek je navíc ihned viditelný. Obličejovou masku nanášejte na obličej nejdříve do oblastí tváří, nosu a pokračujte na bradu a čelo.

Nevyplácí se šetřit. Masku nechte působit dle návodu. Nejčastěji se doba působení pohybuje mezi 5 až 30 minutami. Poté ji smyjte vlažnou vodou. Výhodou těchto pečujících pomocníků je, že si je bez problémů dokážete připravit doma.

Máte-li suchou a zralou pleť, používejte spíše tučnější druhy, jako je avokádo či banán. Kaše z těchto druhů ovoce jsou zárukou zdravé pokožky. Na normální a nečistou pleť je nejlepší zelenina. Čistící a rozjasňující účinky má již zmiňovaná okurka nebo rajče. Dobré je do kašičky přimíchat lžičku plnotučného jogurtu.

Krásné nehty

Každá z nás s tím má zkušenost. Nalakujeme si nehty, ale kdo má čas čekat, než lak uschne? Pokud chvátáte, namočte si právě nalakované nehty do mističky se studenou vodou. Chladem zaschne lak rychleji a vydrží déle. Ovšem pozor!

Nedávejte ruce do tekoucí vody. Silný proud by mohl na laku způsobit nepříjemné praskliny. Zapomeňte na nevzhledně vypadající pleť, mastné vlasy či popraskaný lak. Vyzkoušejte naše tipy a dozajista nebudete litovat.