Jak na to – sexy kouřové stíny

O co jde, když se řekne kouřové stíny? Ne, opravdu se nejedná o zarudlé oči ze zakouřeného prostředí, nýbrž o velice sexy záležitost. Kouřové oční stíny nemusí být nutně laděné do šedé a černé barvy. Jde o stupňovitost odstínů jedné barvy.

Pojďme si říct, jak na to, čemu se vyvarovat a sdělit si pár tipů.

Když jsou pomocníky jen stíny

Pokud máte k dispozi pouze stíny v různých odstínech, postup je velice jednoduchý. Určitě začínejte od nejsvětleší barvy, kterou budete nanášet od vnitřních koutků oka. Nejlepší je zvolit si odstíny tři, přičemž tmavší přichází mírně za prostředek víčka a nejtmavší pak do vnějšího rohu víčka.

Dbejte na to, aby byl vzhled očních stínu jednotný. Není hezké, když je na první pohled vidět, kolik jste použila jakých stínů, proto je dobré mírně stíny v konečné fázi rozetřít a lehce je tak sjednotit. Přesné a rovné předěly mezi jednotlivými odstíny nevypadají hezky.

U stínů také nezapomeňte na tip z minulého článku o líčení – tedy na to, že štěteček či vatový polštářek, kterým stíny nanášíte, je dobré před nanesením stínů lehce navlhčit, pak na něj stíny teprve nanést a aplikovat na oči. Stíny se nebudou tolik prášit, budou lépe držet a dokonce budou mít i hezčí vzhled.

Pokud máte k dispozici i jiné zkrášlovače

V tomto případě můžete využít tužku na oči. A to jak černou tak jakoukoli jinou ve tmavém odstínu podle toho, do jaké barvy jste si zvolila stíny. V tomto případě je lepší začínat z druhé strany. Jde o to, že na horním víčku na vnější straně uděláme silnější linku, kterou následně prstem rozmažeme nahoru, jako by šlo o stíny.

Takto rozmazaná tužka působí někdy lépe jak stíny a hlavně vydrží déle. Pak následuje světlejší odstín a do vnitřního koutku pak nejsvětlejší. Hlavně dejte pozor, abyste nebyla samá šmouha od umazaných prstů, než se vůbec stihnete nalíčit.

Nakonec nezapomeňte na kvalitní řasenku. U tohoto typu líčení je nejlepší zvolit řasenku, která posiluje objem řas. Ať už na párty či do práce, toto líčení se hodí kamkoliv, jeho intenzitu totiž lze jednoduše ovlivnit. Nebojte se vyhrát si líčením a vyniknout.