Jak vybrat svatební šaty? 

Svatba je důležitým mezníkem v životě člověka. Svatba je zároveň hodně o nevěstě a jednou z nejzajímavějších částí plánování svatby je výběr dokonalých svatebních šatů. Každá nevěsta si zaslouží, aby se ve svůj výjimečný den cítila jako princezna, a správné šaty mohou vše změnit. Jak tedy ty správné svatební šaty vybrat? 

S výběrem svatebních šatů je důležité začít včas. Obecně se doporučuje období mezi 9 a 12 měsíci, protože nevěsta často nejdříve potřebuje zjistit, jaký styl šatů jí padne, a až potom samotné šaty vybírá. 

Důležitá je inspirace

Před samotným nákupem je velmi důležité mít jasnou představu o tom, jak by měly svatební šaty vypadat. Na začátek je dobré si projít svatební časopisy, svatební weby, sociální sítě a popřemýšlet, jaký typ svatebních šatů je ten pravý. 

Inspirovat se lze také na internetu na různých e-shopech, jako je např. Dresslily, Floryday nebo Wish. Dresslily má v nabídce jak svatební šaty, tak i např. šaty pro družičky nebo svatební hosty. Floryday nabízí nádherné netradiční svatební šaty, přičemž recenze Floryday šatů jsou velmi kladné. Floryday má také velmi dobré recenze na plavky a další dámské oblečení. 

Na svatební šaty se také orientuje čínský e-shop Wish. Svatební šaty Wish jsou stylové a jejich cena velmi příznivá. Jen je dobré si svatební šaty z Wish objednat s předstihem, protože doručovací lhůta může být i dva měsíce. Wish nabízí také šaty vhodné pro družičky. 

Oproti tomu na Gate shopu lze sehnat šaty spíše pro svatební hosty, jako jsou např. klasické koktejlky nebo večerní šaty. Gate shop nabízí také oblečení pro pány. 

Téma svatby a místo konání

Svatební šaty by měly doplňovat celkové téma a tón svatby. Pokud se bude svatba konat na pláži, je dobré zvolit splývavé a lehké šaty, zatímco pro formální církevní obřad se hodí klasické svatební šaty, které nebudou příliš výstřední. 

Pokud nevěsta nechce utrácet příliš velké částky za svatební šaty a celkově chce ušetřit za svatbu, může svatbu uspořádat i na zahradě. Na pravou zahradní párty se potom mohou hodit dámské mikinové šaty Lidl. Lidl nabízí velké množství druhů šatů a dámské mikinové šaty Lidl patří mezi stálou podzimní nabídku. 

Svatební šaty by měly být nejen krásné, ale také pohodlné. Je dobré tedy zvážit použitý materiál a hmotnost šatů. Důležité je, aby se nevěsta cítila dobře během celého svatebního veselí. 

Tvar těla

Je důležité vybrat si šaty, které lichotí postavě, protože různé styly zvýrazní různé části těla. Je tedy dobré si udělat průzkum a poznat svůj typ postavy. Například silueta mořské panny bude vypadat úžasně na postavě přesýpacích hodin, zatímco šaty s linií A budou lichotivější pro postavu ve tvaru hrušky.

A i když má člověk o svatebních šatech vždy nějakou představu, je dobré mít otevřenou mysl pro nápady přátel, prodejců nebo svatebních poradců a důvěřovat jejich odborným znalostem. 

Rozpočet

Rozpočet by měli budoucí manželé připravovat na celou svatbu a samozřejmě svatební šaty pro nevěstu a oblek pro ženicha jsou velmi důležitou položkou. 

Rozpočet není dobré podceňovat a je rozhodně důležité stanovenou částku dodržet i v případě svatebních šatů

V současné době se dají svatební šaty sehnat velmi levně např. na čínských e-shopech.

Závěrem

Svatební šaty jsou odrazem osobního stylu každé nevěsty a měly by vyjadřovat i to, jaká nevěsta je a jak se cítí. 

Nákup svatebních šatů není radno podceňovat a je důležité si na něj vyhradit dostatek času.