Čchi-kung pro každého

Čchi-kung pro každého – i takhle bychom mohli charakterizovat Liangong shibafa, soubor cviků pro zdraví a omlazování.

„Jednoduše a efektivně“ – to je heslo tohoto souboru cvičení. Staré umění čínského čchi-kungu zde otevírá pro moderního člověka novou dimenzi práce s tělem, dýcháním a emocemi. Liangong shibafa patří mezi neoblíbenější čchi-kungy, které cvičíme v naší škole – v Mezinárodním institutu čchi-kungu.

Tento vynikající strečingový komplex vypracoval v 60. letech minulého století lékář a mistr  Zhuang Yuan Ming ze Šanghaje pro své pacienty. Díky své jednoduchosti a efektivnosti se čchi-kung rozšířil i za hranice Číny. Staré umění čínského čchi-kungu otevírá díky tomuto souboru cvičení pro současného člověka novou dimenzi práce s tělem, dýcháním a emocemi.

Při cvičení se postupuje od horních partií až k nohám (1. hlava a ramena, 2. pas a páteř, 3. bedra a nohy), čím se ovlivňuje celkový/kompletně svalový tonus, kosti a šlachy. Současně se procvičují nejdůležitější systémy a orgány těla: systém energetických meridiánů, krevní oběh, dýchací, trávicí a nervový systém, hlava, mozek, oči, páteř.

Cvičení Liangong shibafa vede k podpoře a omlazování buněk celého těla, stimuluje nervový systém i krevní oběh, čímž se posiluje imunita organizmu. Cílem cvičení je celkové uvolnění, posílení a natažení těla, zvýšení koncentrace a psychické i fyzické kondice.

Díky všem uvedeným atributům s radostí cvičí Liangong shibafa mladí i starší, pokročilí, a bez problémů ho zvládají i začátečníci. Stejně jako hudbu je třeba poslouchat, čchi-kung je třeba cvičit…