Překyselený organismus co s tím a jak na to

Překyselený organismus je stále častějším zdravotním problém. Z překyselení těla pak vyplývají i další zdravotní problémy. V článku se dozvíte co s tím a jak na to.

Co způsobuje překyselený organismus?

Na tom, že mají lidé stále více překyselený organismus se podílí více faktorů. Jedním z faktorů je špatná výživa, kdy jíme především stravu, která tělo okyseluje. Naopak jíme málo zásadité stravy, které je třeba zelenina a ovoce.

Máme také nedostatek tělesného pohybu na čestvém vzduchu. A máme také hodně stresu, což má velký podíl na překyselní těla. Navíc životní prostředí je stále více zanešené.

Projevy a znaky překyselenho organismu

Překyselený organismus se projevuje různými znaky. Často je přítomné nadýmání, které se objevuje hlavně po jídle. Je přítomná také zácpa a díky překyselení organismu se přemnožují i plísně v těle (Candida), což pak způsobuje další zdravotní potíží. Podrobněji jsou příznaky rozebrány v článku překyselení organismu příznaky, kde jsou přesně popsány jednotlivé příznaky a projevy.

Jak odkyselit tělo?

Vždy by jste měly mít na mysli, že překyselení těla vznikalo také mnoho let, proto i odkyselování by mělo být pomalé a postupně. Je třeba udělat změny ve vašem životě.

Důležité je upravit stravu, každeý den mít nějaký pohyb a omezovat stresy. To je takový základ. Strava byla blíže rozebráno v článku odkyselení organismu jídelníček, kde se dozvíte jaké potraviny a suroviny zařazovat do vašeho jídelníčku.

Víte, že ?

Víte, že jedním z příznaků překyselení organismu mohou být i afty v puse? Myslí se tím zejména opakované afty, které se tvoří ve vaší ústní dutině. Afty jsou vždy velmi nepříjemné a největší bolest to způsobuje zejména při jídle, občas to bývají až mučivé bolesti.