Jezírko na okrasu nebo na koupání

Plánujete na své zahradě výstavbu zahradního jezírka? Jestli ano, musíte si nejprve upřesnit, pro jaké účely bude nejvíce sloužit. Zahradní jezírka jsou základně rozdělovány do dvou druhů podle způsobu využití. Jaké druhy to jsou a pro který se rozhodnout?

V zásadě se dají zahradní jezírka rozdělit na 2 druhy a to na zahradní jezírka, která budou sloužit především pro okrasu zahrad nebo na koupací jezírka. Mezi oběma druhy je velký rozdíl a také jiný způsob realizace.

Bude jezírko určené dětem nebo rybám?

Toto je nutné si nejdříve uvědomit. Pokud chcete koupací jezírko, které bude určeno pro radost vašim dětem, musí být vybaveno úplně jinak než jezírko, ve kterém se budou pohybovat pouze ryby. Každý druh využití potřebuje jinou kvalitu vody, podloží i samotnou realizaci.

Můžete vybírat z mnoha odlišných konstrukcí, hloubek jezírek nebo hustoty flory, která bude v okolí jezírka nebo dokonce v něm. Snad je všem jasné, že jedno jezírko nemůže sloužit jak na koupání pro děti, tak i pro rybky.

Existuje také celá řada jezírek, které jsou pouze jako dekorace a nežijí v něm žádné rybky a děti do něj mají přísný zákaz. I jezírko bez rybek může vypadat krásně, stačí zvolit jen vhodné rostliny, které samotné jezírko budou obohacovat.

Firma na jezírka

Existuje celá řada společností, které se na našem trhu pohybují již dlouhodobě a jedná se o spolehlivé firmy v oblasti zahradních jezírek. Jejích cílem je poskytovat všem zákazníkům nejkvalitnější výrobky a prostředky, které budou sloužit k vytvoření dokonalého zahradního jezírka.

Dokonce i některé zahradnické firmy, které se dříve zaměřovali pouze na trávu, keře, stromy a rostliny už dnes rozšiřují svůj sortiment na zahradní jezírka. Takové firmy dost často rovnou spolupracují i s elektrikáři, kteří dokážou jezírka krásně osvětlit, a tak může dělat parádu i v noci.

Také velmi často firmy na jezírka spolupracují přímo s chovateli rybek. Mít rybky v jezírku je poněkud věda a je důležité dobře vědět, jaké rybky se k sobě mohou dát, jaké rostliny jim budou prospívat a neotráví je a jak se o rybičky starat.

Zkušenosti od kvalitních chovatelů jsou k nezaplacení, a proto se rovnou při vytváření domácího jezírka vyplatí najít odborníky, kteří poradí se vším od prvního kopnutí do země, přes rostlinky, které se v jezírku budou vyskytovat až k radám, jak se o jezírko správně starat a čistit ho.

Produkty pro zahradní jezírko od A do Z

Nabídka produktů společnost bývá většinou opravdu velice široká. Můžete vybírat materiály, které vám pomohou jezírko vystavit. Jedná se o různé jezírkové folie nebo také konstrukce nádrží. Můžete zde také vybrat i výrobky, které se budou starat o kvalitu vody v jezírku a o jeho bezproblémový chod.

V této oblasti firmy nabízí mnoho druhů filtrací, čerpadel, trysek, osvětlení a mnoha dalších produktů, které dokáže vhodně namontovat a zakomponovat i do vašeho vysněného vzhledu jezírka.