Plněné papriky s rajskou omáčkou – nejlepší recept

Plněné papriky s rajskou omáčkou jsou lahodné, výživné a snadno připravitelné jídlo, které určitě potěší. Toto jídlo kombinuje chuť a texturu barevných paprik s chutnou rajskou omáčkou a lahodnou náplní dle vašeho výběru. Papriky se podávají v rajské omáčce, díky čemuž jsou pikantní i uklidňující. Nejlepší na tom je, že ingredience lze upravit podle vlastního vkusu a jídlo může být na stole za méně než hodinu.

Náplň do plněných paprik lze měnit podle vašich preferencí. Klasickou kombinací je naplnit papriky mletým hovězím nebo krůtím masem, cibulí, česnekem, bylinkami a směsí vařené bílé rýže a strouhanky, aby vše drželo pohromadě. Zatímco hovězí a krůtí maso funguje dobře, pokud jste vegetarián, můžete použít jakoukoli kombinaci obilovin a fazolí, jako je quinoa, proso, černé fazole a cizrna.

U rajské omáčky jsou oblíbená konzervovaná drcená rajčata nebo rajský protlak, který můžete oživit bylinkami a kořením. Během přípravy náplně vařte omáčku. Pokud se zdá příliš hustá, přidejte vodu. Skvělým doplňkem je také nakrájená mrkev, houby a další zelenina.

Jakmile jsou náplň a omáčka hotové, přichází zábava se sestavováním plněných paprik. Paprikám odkrojte horní část, ze středu odstraňte dřeň a případná velká semínka a naplňte je připravenou náplní. Naplněné papriky rozložte do vymazaného pekáčku, zalijte rajskou omáčkou a pečte, dokud nezměknou a nepropečou se.

Papriky podávejte s velkou naběračkou rajské omáčky. Lze je snadno připravit předem, vychladit, znovu ohřát a vychutnat si je.

Plněné papriky s rajskou omáčkou jsou perfektním způsobem, jak spotřebovat jakoukoli zeleninu nebo zbytky, které máte v lednici. A jsou skvělým způsobem, jak přidat na talíř nějakou barvu, texturu a chuť.

Pokud jsou omáčky velkou součásti vašeho jídelníčku, podívejte se i na další recepty:

Plněné papriky s rajskou omáčkou – recept

Plněné papriky jsou skvělým způsobem, jak dostat svou denní dávku zeleniny a lze je podávat jako hlavní jídlo nebo jako přílohu.

Čas přípravy

 • 1,5 hodiny

Ingredience na plněné papriky s rajskou omáčkou

 • 160 g předního hovězího masa bez kostí
 • 160 g vepřového masa bez kostí
 • 1 vejce
 • 60 g tuku
 • 160 g rýže
 • 10 zelených paprik
 • 140 g rajčatového protlaku
 • 40 g hladké mouky
 • 50 g krystalového cukru
 • mletý pepř
 • 1 l vody
 • sůl

Postup na plněné papriky s rajskou omáčkou

 1. Omyté a osušené maso nakrájíme na menší kousky, které umeleme v masovém mlýnku.
 2. Přidáme vejce, sůl, mletý pepř a napůl uvařenou rýži.
 3. Vše dobře promícháme.
 4. Zelené papriky omyjeme, zbavíme jadřinců a naplníme připravenou masovou směsí.
 5. Do hrnce dáme tuk a mouku a připravíme jíšku.
 6. Poté přidáme vodu a rajčatový protlak.
 7. Podle chuti přidáme cukr a sůl.
 8. Do omáčky vložíme naplněné papriky, které pomalu dusíme doměkka.
 9. Jako přílohu můžeme podávat vařené brambory či bramborové knedlíky nebo rýži.

Zajímavosti o plněných paprikách s rajskou omáčkou

Pokud hledáte lahodné, zdravé jídlo, které je chutné a snadno se připravuje, nehledejte nic jiného než plněné papriky s rajskou omáčkou. Toto jednoduché, uklidňující jídlo je základem v mnoha kulturách po celém světě a je ideální pro každou noc v týdnu. Navíc je nabité zajímavými fakty, které jste možná dosud nevěděli!

 • Pro začátek, plněné papriky s rajskou omáčkou jsou typem pokrmu, který se tradičně skládá z vydlabané papriky, která je naplněna nějakým druhem škrobu (rýže, quinoa, brambory atd.), zeleninou a masem, dušená v rajské omáčce. Je to neuvěřitelně jednoduché jídlo, které lze připravit z přísad, které pravděpodobně již máte ve spíži nebo lednici. Navíc je vhodný pro děti a lze jej snadno přizpůsobit jakýmkoli dietním preferencím nebo potravinovým alergiím.
 • Jedním z nejzajímavějších faktů o tomto jídle je, že se předpokládá, že pokrm pochází z ruského města Oděsa. O tomto přístavním městě se říká, že se proslavilo pokrmem z plněné papriky, který znali námořníci i místní.
 • A nejlepší na tom je, že existují desítky variací plněných paprik s rajskou omáčkou. V závislosti na tom, kde se na světě pokrm vyrábí, se mohou ingredience lišit od samotné rajské omáčky, přes koření a bylinky přidané pro chuť, až po druh paprik nebo jiné zeleniny použité v náplni. Můžete si také vybrat jakýkoli druh proteinu, který preferujete – hovězí maso, kuřecí maso, fazole, tofu atd. – což z nich dělá velmi všestranné jídlo.
 • Kromě lahodné chuti jsou plněné papriky s rajskou omáčkou také cenově dostupnou a ekonomickou variantou. Pokrm lze snadno upravit tak, aby vyhovoval různým rozpočtům, přičemž papriky jsou obvykle nejdražší přísadou.

Sečteno a podtrženo, plněné papriky s rajskou omáčkou jsou pokrmy, které obstály ve zkoušce času a stále zůstávají milovaným rodinným oblíbencem. Takže až budete příště hledat jídlo, které je výživné a zároveň rychle sestavitelné, nemůžete s tímto klasickým jídlem udělat chybu!