Párek ve slané kremroli – nejlepší recept

Párek ve slané kremroli

Kuchtík tým Verge.cz se toho nebál a na četné žádosti diváků ukázal recept na zapečené párky, které se v různých podobách prodávají v supermarketech za ne zrovna malé ceny. Jako formu zvolil kremroli, ale nemusíte se bát, že by snad byla sladká. Párek v kremroli je výborná pochoutka na svačinu, posezení s přáteli nebo mlsání k televizi.

Tento jednoduchý pokrm kombinuje pikantní chuť párků s máslovou, vločkovou strukturou listového těsta a vytváří tak lahodné jídlo. Náplň si navíc můžete přizpůsobit svou oblíbenou přísadou, jako je hořčice a kečup nebo rajčatový protlak místo kečupu.

Párek ve slané kremroli

Pro mnoho lidí je ideální svačinou něco slaného, sytého a chutného. Jednou z klasických položek, které se k tomu hodí, je klobása zabalená v listovém těstě. Tento jednoduchý, ale sytý pokrm se skládá z párku zabaleného do lehkého listového těsta a lze si ho vychutnat s různými druhy koření.

Kombinace křupavého a křehkého těsta a šťavnaté klobásy je vynikající svačinou. Listové těsto tvoří dokonalý obal pro klobásu, který udrží šťavnatost a zároveň dodá pokrmu křupavost. Listové těsto se také skvěle hodí na náplň, jako je kečup, hořčice a dokonce i rajčatový protlak.

TIP: Vyzkoušejte rychlé recepty z listového těsta nebo ze sladkých receptů jablečné šátečky z listového těsta.

Ingredience

 • 8 párků
 • 1 list listového těsta
 • 2 lžíce hořčice
 • 2 lžíce kečupu nebo rajčatového protlaku
 • 1 vejce
 • sůl a pepř na dochucení
Párek ve slané kremroli můžete podávat s kečupem nebo samotné.

Postup

 1. Předehřejte troubu na 200 °C.
 2. Párky položte na lehce vymaštěný plech a pečte 15-20 minut, nebo dokud nejsou klobásy propečené.
 3. Mezitím rozválejte listové těsto na lehce pomoučeném povrchu tak, aby bylo dostatečně velké na obalení párků.
 4. V malé misce smíchejte hořčici a kečup (nebo rajčatový protlak).
 5. Jakmile jsou párky upečené, nechte je vychladnout a teprve poté je zabalte do listového těsta. Směs hořčice a kečupu rozetřete na listové těsto a poté párky do těsta pevně zabalte.
 6. Vejce rozšlehejte v malé misce a potřete jím zabalené párky v listovém těstě.
 7. Pečte 15-20 minut nebo dokud listové těsto nezíská zlatohnědou barvu.
 8. Dochuťte solí a pepřem a podávejte.

Díky kombinaci chutí a textur jsou párky zabalené v listovém těstě velmi oblíbené. Je to skvělá volba pro lehké jídlo nebo svačinu a může se podávat jako předkrm na večírcích nebo při zvláštních příležitostech. Snadno se také připravuje a lze ji připravit předem, takže je skvělou volbou pro zaneprázdněné domácí kuchaře.

Recept na klobásu zabalenou v listovém těstě se jistě stane oblíbeným v rodině. Snadno se připravuje a můžete si ho přizpůsobit svým chutím pomocí oblíbené náplně. Vyzkoušejte recept ještě dnes a vychutnejte si pikantní chutě tohoto lahodného pokrmu!