Domácí malinovka – nejlepší recept

Domácí malinovka

Pokud chcete zahnat letní horko osvěžujícím nápojem, nehledejte nic jiného než domácí malinovou limonádu. Tento klasický letní nápoj si snadno připravíte doma a můžete si ho vychutnávat po celé léto.

Pro ty z nás, kteří hledají osvěžující změnu oproti obyčejné vodě, není nic lepšího než sklenice (nebo dvě) chladivé, sladké malinové limonády. Tento pikantní a povzbuzující nápoj si můžete vyrobit z několika málo ingrediencí v pohodlí domova a za mnohem méně peněz než z hotových výrobků v obchodě.

Malinová limonáda

Malinová limonáda neboli malinovka je letní klasika, která vyvolává vzpomínky na pohodová slunečná odpoledne. Trpká příchuť citronu dodává přirozené sladkosti malin další šmrnc. Je to osvěžující a zároveň chuťově výrazný nápoj, který je ideální pro překonání horka v horkých letních dnech.

Jedním z aspektů tohoto nápoje, který ho činí tak příjemným, je jeho všestrannost. Může být sladký nebo trpký podle potřeby a lze ho také přizpůsobit individuálním chutím: použít více citronů pro pikantnější chuť, přidat trochu cukru pro sladší chuť nebo použít víc malin, pokud je trpkost citronu příliš intenzivní. Ať už ji budete pít samotnou, nebo ji přidáte do jiných nápojů, domácí malinová limonáda vám určitě zachutná.

Malinovka je letní klasikou.

Navíc si můžete snadno připravit velkou dávku malinové limonády ze surovin, které už obvykle máte v kuchyni. Jednoduché položky, jako jsou citrony, maliny, cukr a voda, společně vytvoří tuto oblíbenou letní limonádu. Je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze místo kupování hotových nápojů v obchodě.

Další výhodou výroby vlastní malinové limonády je to, že ji lze podávat na večírcích či setkáních nebo k jídlům, např. grilovanému masu. Díky několika málo ingrediencím je to skvělý způsob, jak si připravit lahodný nápoj, který si každý může vychutnat.

TIP: Vyzkoušejte recepty na krevety na grilu, brambory na grilu, kukuřici na grilu a vepřovou panenku na grilu.

Ingredience

  • 1 šálek čerstvých malin
  • 1 šálek cukru
  • 4 šálky vody
  • ¾ šálku čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • led
Množství citronu a cukru ovlivní trpkost a sladkost malinovky.

Postup

  1. Začněte přípravou malinového sirupu: smíchejte maliny a cukr v malém hrnci. Zahřívejte na mírném ohni za stálého míchání 5-7 minut, dokud se cukr nerozpustí a maliny nerozpadnou. Odstavte a nechte vychladnout.
  2. Nyní ve velké míse nebo džbánu smíchejte vychladlý malinový sirup, vodu a citronovou šťávu.
  3. Pro podávání nalijte malinovou limonádu do sklenic naplněných ledem a vychutnejte si ji.
  4. Malinovou limonádu můžete skladovat v chladničce až 5 dní.

TIP: Ze zbylých malin můžete připravit třeba malinový koláč, malinovou zmrzlinu nebo malinovou vegan buchtu.

Domácí malinová limonáda je snadný a cenově dostupný způsob, jak si vychutnat osvěžující nápoj. Stačí jen pár ingrediencí a pár minut přípravy a můžete vytvořit lahodný nápoj, který jistě potěší děti i dospělé.

Jestliže máte rádi sladší malinovou limonádu, zvyšte množství cukru, který přidáte do sirupu. Pokud dáváte přednost trpké malinové limonádě, přidejte více čerstvě vymačkané citronové šťávy. Pro zábavnou obměnu zkuste při podávání přidat do každé sklenice snítku máty.