Čarodějnické prsty – nejlepší recept

Čarodějnické prsty

Hledáte chutný recept, díky kterému budou vaše halloweenské oslavy nezapomenutelné? Pak byste měli vyzkoušet tento recept na čarodějnické prsty! I poněkud strašidelné věci mohou být opravdu dobré. Až ochutnáte tuhle dobrotu od týmu Verge.cz, dáte nám jistě za pravdu.

Tento jednoduchý návod vám ukáže, jak připravit chutné čarodějnické prsty, které si zamilujete vy i vaše rodina a přátelé.

Čarodějnické prsty

Pečené čarodějnické prsty jsou dokonalou pochoutkou, která vás naladí na sváteční atmosféru. Tyto lahodné sladkosti jsou jedinečnou kombinací ingrediencí, ze kterých vzniklo cukroví, které vypadá strašidelně, ale skvěle chutná.

Klíčovými ingrediencemi pro výrobu těchto chutných dobrot jsou mléko, hnědý cukr, kakao, vanilkový cukr, polohrubá mouka, kostky másla a mandle, které slouží jako „nehty“ na konci prstů. Tyto ingredience se spojí a vytvoří těsto. To se pak rozválí do tvaru prstů a mandle se přidají jako nehty.

Pečené čarodějnické prsty mohou být skvělým způsobem, jak zapojit rodinu do halloweenských oslav. Děti mohou pomoci vytvarovat těsto do tvaru prstů a vtisknout mandle do špiček prstů, aby vypadaly strašidelně. Pro extra strašidelný vzhled můžete do některých těst přidat několik kapek červeného potravinářského barviva, aby vypadaly krvavě.

Nejenže je zábavné je připravit a skvěle vypadají, ale také fantasticky chutnají. Ať už pořádáte večírek, nebo jen chcete někoho překvapit strašidelnou svačinkou, tyto jsou ideální volbou. Nezapomeňte si tedy o letošním Halloweenu připravit pečené čarodějnické prsty, které budou zábavným a strašidelným pohoštěním.

Ingredience

 • 2 šálky mléka
 • ¾ šálku hnědého cukru
 • 2 lžíce kakaa
 • 2 lžíce vanilkového cukru
 • 3 šálky polohrubé mouky
 • 3/4 šálku kostek másla
 • 12 kousků mandlí (jako nehty)
S tímto snadným receptem zvládnete připravit čarodějnické prsty, které si každý zamiluje.

Postup

 1. Nejprve smíchejte všechny ingredience (kromě mandlí) a vypracujte těsto.
 2. Po smíchání z těsta vytvarujte kouli a zabalte ji do potravinářské fólie. Dejte na hodinu do chladničky.
 3. Předehřejte troubu na 180 °C.
 4. Po vychladnutí těsto rozválejte na rovném povrchu. Rozkrojte ho na 12 stejných dílů.
 5. Z každého dílu vytvarujte váleček a použijte kousek mandle jako nehet.
 6. Čarodějnické prsty položte na plech vyložený pečicím papírem.
 7. Pečte asi 15 minut.
 8. Po vychladnutí si čarodějnické prsty vychutnejte se sklenicí studeného mléka.

Ať už budete čarodějnické prsty podávat na halloweenské party, nebo je přidáte k ranní snídani, přimějí vaše hosty křičet nadšením. Užijte si strašidelné období s touto lahodnou pochoutkou.

Mezi další oblíbené dezerty patří jablečný štrůdl s pudinkem, čokoládový cheesecake, oreo cheesecake, bezlepkové lívance nebo veganský dort.