5 + 1 důvod proč používat aroma difuzér

Interiérové vůně může každý z nás používat za jiným účelem. Někdo si chce třeba jen lehce provonět byt, aby si zlepšil náladu a zpříjemnil domácí atmosféru, někdo naopak hledá ryze praktické řešení, jak zbavit místnost nežádoucích pachů, a někdo prostě rád spojí oba účely dohromady.

Varianty interiérových vůní

Aroma difuzér Zralé maliny

Možností, jak zajistit voňavé klima, je hned několik. Pokud jste zastánci přírodní cesty bez zbytečné chemie, pravděpodobně sáhnete po kvalitních vonných svíčkách, vonných tyčinkách nebo aromalampě. Každému vyhovuje něco jiného.

Aromalampy jsou hodně oblíbené, ale například kouř a intenzivní aroma z vonných svíček nemusí sedět každému. Navíc u všech zmíněných pomocníků se neobejdete bez ohně a zapálené svíčky.

Romantika pomalu hořící svíce je sice bezkonkurenční, ale nechat bez dozoru zapálenou sebemenší čajovou svíčku v aromalampě a odejít z domu asi nikdo z nás riskovat nechce. Proto tyto varianty využíváme zejména, když máme čas, klid a chceme jejich prostřednictvím relaxovat.

Jestliže hledáte voňavé a zároveň bezpečné řešení, které bude fungovat i bez vaší přítomnosti a u kterého se obejdete bez otevřeného ohně, zkuste to s vůní vyčarovanou z aroma difuzéru.

Vonné aroma difuzéry jsou přírodní bytové parfémy a používají se univerzálně k provonění interiéru.

Charakteristika aroma difuzéru

Přírodní aroma difuzér je skleněná lahvička naplněná vonnou tekutinou z přírodních esenciálních olejů, do které se vkládají tyčinky z přírodního bambusu nebo ratanu, které kapalinu z lahvičky nasají, a vonná esence se pak přes tyčinku postupně uvolňuje do vzduchu.

Vůně postupně eliminuje různé pachy a výpary a navozuje příjemnou atmosféru. Pokud navíc vybereme takovou esenci, která nám nejen voní, ale zároveň zapůsobí jako zbraň na bakterie ve vzduchu (takto účinkuje třeba eukalyptus), uplatníme aroma difuzér třeba právě v nastávajícím sychravém podzimu jako výborného pomocníka v boji proti rýmám a virózám.

Proč budete chtít aroma difuzér používat?

1) Je bez škodlivé chemie. Aroma difuzér je čistě přírodní alternativa k provonění interiéru, která využívá léčivé a zklidňující účinky esenciálních olejů.

2) Použijete jej univerzálně. Můžete ho nechat pracovat v jakékoli místnosti od ložnice, přes obývák až po předsíň či toaletu.

Je ideální nejen do bytů, ale třeba také do kanceláří, kde nesmíte použít svíčky nebo vonné tyčinky. A když si navíc vyberete vzhledově pěkný, designový kousek, bude aroma difuzér zároveň i zajímavým doplňkem vašeho domova.

3) Je bezpečný. Přírodní esenciální oleje, které tvoří náplň aroma difuzéru, jsou zdravotně zcela nezávadné a při jejich uvolňování nevznikají žádné škodlivé látky. Je samozřejmě důležité vybrat si kvalitní aroma difuzér ideálně od osvědčených značek.

4) Snadné použití i údržba. Difuzér nepotřebuje žádnou speciální péči. Použití je velmi jednoduché. Stačí vnořit tyčinky do parfémované esence a vůně tyčinkami automaticky sama vzlíná do interiéru.

5) Vydrží dlouho. Aroma difuzér dokáže šířit vůni ve vašem domově plynule po dobu několika týdnů.

6) Škála nabízených vůní je široká, můžete si vybrat takovou, kterou máte rádi nebo jejímž prostřednictvím chcete podpořit určitou oblast vašeho života (odpočinek a spánek, nebo naopak činnost a aktivitu atp.)

Jak aroma difuzér „zprovoznit“?

Pokud už jste si lahvičku s voňavou esencí pořídili, nebo jste ji dostali jako dárek, nenechte ji zbytečně zahálet nerozbalenou. Stačí otevřít lahvičku a ponořit do ní přiložené tyčinky. Pokud si chcete zajistit intenzivnější vůni, můžete postupovat následovně:

1) Otevřete lahvičku s náplní a vložte do ní tyčinky, které jsou součástí balení. Počkejte dostatečně dlouho, dokud tyčinky nenasají esenciální olej.

2) Vyndejte tyčinky z tekutiny a otočte je tak, abyste je měli suchou stranou dolů. Tou suchou stranou pak zasuňte tyčinky do aroma difuzéru.

3) Nechte tyčinky působit, vůně vydrží vzlínat do vzduchu několik dnů.

4) Jakmile se vám bude zdát, že aroma difuzér přestává vonět, znovu postupujte podle kroku č. 1. Tj. tyčinky opět druhou stranou ponořte do náplně a nechte je absorbovat esenciální olej. Poté je opět zasuňte do lahvičky a užívejte si příjemnou vůni.