Točení hlavy od krční páteře

Krční páteř je velmi citlivá součást lidského těla. Pokud nás bolí krční páteř, tak se může objevit i točení hlavy. Někdy se objevuje také motání hlavy a někdy až pocit na zvracení.

Točení hlavy od krční páteře – souvislost

Krční páteř je velmi náchylná a často mají lidé s krční páteří potíže. Problémy s krční páteří mají často lidé, kteří pracují hodně u počítače. Při práci na PC je naše krční páteř v zcela nepřirozené pozici a z toho pak vznikájí potíže.

Problémy s krční páteří jsou spojené také s bolestí hlavy, točením hlavy a někdy až s pocity na zvracení. Může se objevit také kolísavý krevní tlak.

Krční páteř a průvan

Krční páteř a průvan nejsou v žádném případě kamarádi. Krční páteř je na průvan opravdu hodně citlivá. Ať už se jedná o průvan od okna, nebo o průvan z klimatizace.

Průvan způsobí potíže s krční páteří. Objevují se také bolesti hlavy a točení hlavy. V těžších případech je přítomný také pocit na zvracení. Teď už se pojďme podívat na jednotlivé cviky na krční páteř.

Prevence příštích bolesti krční páteře

Do budoucna je třeba začít pracovat na tom, aby vás příště opětr netrápily bolesti krční páteře. Je třeba pracovat na správném držení těla. Většinou se chodí k fyzioterapeutovi, který na náš začně pracovat. Cvičí se různé cviky na krční páteř, vždy je stračně důležité správné technické provdení jednotlivých cviků.

Jak přenonat akutní potíže?

Pokud máte silné bolesti krční páteře a bolest hlavy od krční páteře, tak by jste měly být určitě v teple. V žádném případě by jste neměly pracovat na PC a nesmíte být v průvanu. Jinak se to bude nadále zhoršovat. Po pár dnech bolesti krční páteře odejdou. Ale do budoucna je určitě třeba procovat na tom, aby se bolesti nevracely.