Kandida – přemnožené kvasinky v těle (plísně)

Kandida to je stále častější zdravotní problém dnešní populace. Jedná se o přemnožené kvasinky v těle.

Místo pojmu kvasinky se někdy využívá pojmu plísně.

Co způsobí přemnožené kvasinky v těle?

Ve střevní mikroflóře jsou normálně obsažené jak dobré a špatné bakterie. Tyto bakterie jsou v určitém ideálním poměru, když se tento poměr poruší, tak začnou bujet špatné bakterie. A plísně mají pré.

Tento stav může vzniknout z různých důvodů. Může za tím být, dlouhá terapie antibiotiky, užívání steroidů, nebo dlouhododobá konzumace stravy, které v sobě měla hodně cukrů. Někdy to může způsobit používání pivovarských kvasicnic.

Kandida – neboli Candida Albicans

Nejčastější dochází k přemnožení Candidy Albicans, může se však jednat také o další druhy candidy. Ale většinou se jedná o Candida Albicans. Dojde k porušení rovnováhy a rozjíždí se kvasinková infekce.

Plísně mají převahu a získávají mykotickou podobu. Plísně se dokážou velmi rychle množit, hlavně když mají ideální podmínky. A to je vlhko a příjem cukru a nedostatek správných střevních bakterií.

Příznaky a projevy přemnožených plísní v těle

Příznaky a projevy kandidy mohou být různé. Pokud byla zasažena střeva, tak se objevuje nadýmání a plynatost po sladkých jídlech. Objevuje se také průjem nebo naopak zácpa. Často se střídá právě průjem se zácpou.

Mohou se objevit také plísně na nehtech u rukou i nohou. Jazyk je často potažen bílým povlakem. Pokud bylo zasaženo i pohlavní ústrojí, tak se objevují i nepříjemné svědění genitálií, které je velmi obtěžujicí.

Různé projevy kvasinek

U žen se těměř vždy objevují kvasinky v pochvě, pro ženy je to velmi nepříjemné a léčba je také složitá. K léčbě je nutné využívat jak nějaký antimyktotický přípravek, tak držet protikvasinkovou dietu, tak také zařadit užívání probiotik.

Protikvasinková dieta spočívá hlavně v tom, že zcela vyřadíme cukry a jednoduché sacharidy. Léčba je často hodně dlouhá a úmorná.