Životní priority a přání do života

Jak už každá z Vás moc dobře ví, blíží se čas Vánoc, po nich následující nový rok a s touto dobou se pojí známé slovní spojení „novoroční předsevzetí“.

Nepatříte mezi ty, které už jsou z toho určování nových priorit unavení? Neobjevuje se u Vás nějaký druh viny při pomyšlení na tento uplynulý čas, ztracené příležitosti a zmizelé vůle pro zrealizování nových věcí? Pokud ano, nechte Vaše oči, aby si přečetly i nadcházející slova.

Pro nové vůle a priority je svým způsobem stanovený svátek. Na Nový rok by se tedy každá z nás měla zamyslet nad tím, čeho chce dosáhnout, kam směřovat a jak trávit svůj čas. Problém je v tom, že to, co potřebujete, je úplně jiný přístup.

Potřebujete systém, nebo jakýsi projekt Vašeho života, který se bude trvale zlepšovat v kvalitách Vašich každodenních aktivit. Pro tyto rozhodnutí by nemělo být určeně pouze nějaké datum. Každý den slouží k rozhodování. Nesmíte promarnit žádnou chvíli.

Seznamy úkolů

Dát si své cíle do seznamu není zrovna nejúčinnější způsob jak řídit svůj život správně a vyváženým způsobem. Ten pocit odškrtnutí dalšího a dalšího bodu na papíře může být sice uspokojující, ale nechcete přeci docílit toho, že se budete honit po nikdy nekončícím seznamu úkolů a zapomenete tak žít svůj reálný život.

Změna taktiky

Vezměte si k ruce nějaký kus papíru a napište na něj tuto otázku „Co chci zažít?“. Snažte se na ní odpovědět co nejrychleji, zkrátka napište první věci, co Vás napadnou. Změnit život k lepšímu, lásku, něco zorganizovat, víc lidem dávat, nestarat se jen sama o sebe. Ať už jsou odpovědi na otázku jakékoliv, určitě se jimi řiďte. To, co z Vás vyšlo, určitě dává nějaký smysl. Zaměřte se na to a co nejdříve to zrealizujte.

Výsledky a úspěchy

Na řadě jsou další body. Tentokrát napište na papír, jaké výsledky a úspěchy byste chtěla dokázat. Začnu ráno vstávat dřív, abych vše stihla, začnu všechno dělat průběžně a nebudu to nechávat na poslední chvíli, budu více komunikovat s lidmi.

Všechny tyto body neslouží k tomu, abyste šly přesně za nimi a po každém splnění si je odškrtávali, měli by Vám jen usnadnit a správně seřadit vaše priority. Papír si nechte pár dní. Občas si ho přečtěte a přidávejte další a další věci.

Po pár týdnech papír vyhoďte a začněte pracovat na tom, co vám v hlavě utkvělo. Nevadí, že na něco zapomenete. Jestli se vám to v hlavě neuchytilo, pak to asi nebude pro Váš život tak moc důležité. Hodně štěstí s dalším pozorováním sama sebe. Ať se Vám většina Vašich plánů podaří spokojeně zrealizovat.