Kam za kulturou s dětmi?

Vyrazte s dětmi na nedělní projekce a tvůrčí dílny v kině Ponrepo, které připravuje Národní filmový archiv.

Viktor Ponrepo, zakladatel prvního stálého kina v Praze, zve na přehlídku plnou čar a kouzel, triků a optických klamů. Návštěvníky provede představením o první projekci v kině a ukáže jednu z nejpropraco­vanějších optických hříček – film! Projekce bude prokládána kouzelnickými čísly, kabaretní atmosférou a živou hudbou. Zváni jsou všichni, malí i velcí.

13. března od 15:00 – Jeden svět dětem

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět nezapomíná ani na malé diváky. Přijďte s dětmi do kina na výběr z letošních nejlepších krátkých dokumentů pro děti od osmi do třinácti let. Celým odpolednem bude provádět moderátor, který si po každém snímku s dětmi krátce popovídá a odpoví na jejich otázky.

A pokud nebudete hned po projekci spěchat domů, můžete se ještě zastavit na výtvarné dílně v kavárně kina, kde budeme tvořit z papíru na letošní festivalové téma – Hledání domova.

20. března od 15:00 – Máte doma lva?

Co byste dělali, kdybyste ráno zůstali stát před zavřenou školkou a měli před sebou celý den? Dva malí bráškové Pepík a Honzík se rozhodnou užít si své první toulky Prahou na vlastní pěst. Zvládnou se totiž seznámit s podivínským malířem, prozkoumat tajuplná zákoutí Národního muzea, a ještě vysvobodit zakleté muzikanty z říše pod vodní hladinou.

A během toho všeho pozorují, jak se i nudné a šedivé město může rozehrát mnoha barvami, což jim režisér filmu Pavel Hobl umožnil hravým černobílo-barevným vizuálním pojetím tohoto neprávem zapomenutého filmu.