Využití Aloe pravé

Historie:

Aloe pravá (Aloe vera) je s medicínou spjata po tisíce let a to v mnoha vyspělých kulturách a civilizacích – aloe používali lékaři v Persii a Egyptě, poznatky o této rostlině nicméně pronikly i do kosmopolitních center Evropy jako bylo starověké Řecko a později i Římská říše.

Používané části rostliny:

Zpracovávají se především listy, které obsahují hojivou šťávu Aloe Vera. Tyto složky můžete používat v sušené, konzervované nebo čerstvé podobě.

Vlastnosti:

Aloe pravá obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E, niacin a cholin. Z minerálů se v rostlině nachází hořčík, mangan, zinek, sodík, draslík, vápník, měď a chrom. Rovněž obsahuje steroidy, vzácné aminokyseliny, glykosidy, saponiny, polysacharidy nebo mastné kyseliny. Celkem aloe vera obsahuje více než 200 látek prospěšných pro naše tělo.

Použití:

Aloe pravá působí hlavně na zánětlivé stavy, žaludeční a dvanácterníkové vředy, poruchy střevní činnosti, poruchy správného příjmu vitamínů a minerálů, nadýmání, zácpy a průjmy, syndrom přecitlivělého střeva, vředy tračníku, potravinové alergie, atopický ekzém, jaterní problémy, poruchy látkové výměny, snížení imunity, virové infekce, mykózy, kožní problémy.

Díky svým uklidňujícím vlastnostem je vhodna na vnější použití: popáleniny, poranění u diabetiků, vysušená pokožka, lupy, akné