Tipy na dárky pro malé školáky a pro teenagery

Prázdniny se kvapem blíží a s nimi i závěrečné vysvědčení. Nevyšlo podle vašich představ? Nevadí. Odměňte děti za celoroční snažení kvalitní a zároveň zábavnou knížkou. Knihy Dobrovský vám přináší to nejlepší, co se na poli literatury pro děti a mládež urodilo.

Matt Edmondson, Garry Parsons: Největší kouzelník na světě

Unikátní kniha Matta Edmondsona potěší všechny malé kouzelníky a milovníky triků. Vypráví dobrodružný příběh o Elliotovi, chlapci posedlém kouzly, při jeho hledání největšího kouzelníka na světě.

Děti se ve vyprávění plném zábavy nejen pobaví, ale i odhalí neuvěřitelné triky s mizením a znovuobjevováním předmětů. Naučí se dokázat, aby předmět zmizel jako pára, pobavit kamarády čtením jejich myšlenek, provádět bláznivé triky s kartami či překvapit posluchače předvídáním budoucnosti. Knihu pořídíte ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za cenu 399 Kč.

Maja Lunde, Hans Jørgen Sandnes: Nejúžasnější věc

Dětská knížka Nejúžasnější věc přináší mimořádný příběh o tvrdohlavé holčičce, kuchařském mistrovství, pěti kakaových bobech a v neposlední řadě velmi nápadité dívce. Titul pochází z pera norského autora, respektive autorky – Maji Lunde.

Vyprávění dětské čtenáře seznamuje s hlavní hrdinkou Ninon a její nejlepší kamarádkou Choco, která se ztratí. Ninon je tak smutná, že si je jistá, že už nikdy nebude šťastná. Ale jednoho dne se do vesnice sjedou věhlasní kuchaři na prestižní soutěž a Ninon v poště najde záhadnou obálku. Kniha je krásně ilustrována Hansem Jørgenem Sandnesem a všechny obrázky jsou namalovány opravdovou čokoládou! Knihu pořídíte ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za cenu 178 Kč.

Klaus Hagerup: Dívka, která chtěla zachránit knížky

Jeden z nejznámějších a nejoceňovanějších norských autorů Klaus Hagerup představil knižní novinku tohoto roku.

Okouzlující a poetický příběh desetileté Anny, která nejraději ze všeho čte. Knihovník Anně jednoho dne svěří tajemství – knihy, které si v knihovně nikdo nechce půjčit, zmizí. Anna se nechce smířit s tím, že s knihami zmizí i všichni ti, kteří v nich žijí, a rozhodne se je zachránit. Magický příběh o zvláštní lásce ke všem, kteří žijí uvnitř knih, zaujme nevšední poetikou a děti si jej bezpochyby zamilují. Knihu doplňují kouzelné ilustrace Lisy Aisato. Knihu pořídíte ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za cenu 196 Kč.

Pro teenagery:

Mona Kasten – Začít znovu

Kniha Začít znovu německé autorky Mony Kasten tematizuje složité období dospívání mladé dívky, která se chce postavit na vlastní nohy. Díky chytlavému stylu a skvěle zpracovanému tématu si brzy získala oblibu mezi čtenáři a na kontě má i prestižní ocenění Lovelybooks 2016 v kategorii „Liebesromane“.

Hlavní hrdinka Allie Harper se rozhodne udělat razantní krok. Stěhuje se na druhou stranu Spojených států a nechává za sebou bolavou minulost i za cenu toho, že už nikdy nepromluví se svými rodiči. Začátek vysoké školy se však blíží a Allie stále nemá kde složit hlavu. Na nabídku ubytování nakonec kývne svalnatému Kadenovi, který je zvyklý, že mu každá padá ke kolenům. Ne však Allie, nebo je o tom alespoň přesvědčená…Knihu pořídíte od června ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za cenu 399 Kč.

Valentina Nazarova: Skrytá píseň

Ruská autorka Valentina Nazarová představuje struhující thriller Skrytá píseň plný záhad a nečekaných zvratů.

Jednadvacetiletá Nika studuje v Londýně. Je krásná, temperamentní a má vše, co chce, nebo to alespoň dokonale předstírá. Ale má tajemství. Když jí bylo třináct, její milovaná starší sestra Jenia zmizela v malém městečku ve střední Anglii. Jedinou památkou na ni je sbírka kultovních rockových alb, podle kterých si Nika utvořila celou svou osobnost. Až jednoho dne, těsně před Velikonocemi, ji minulost dostihne, takže jí nezbývá než zjistit, co se vlastně tehdy stalo. Román můžete zakoupit ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 399 korun.

Holly Seddon – Nezavírej oči

Anglická spisovatelka Holly Seddon uvádí na trh další knihu nabitou tajemstvím, zvraty a emocemi. Román Nezavírej oči je příběhem neidentických dvojčat Robin a Sarah odloučených v mládí.

Robin trpí silnou agorafobií a nevychází z domu, zatímco Sarah zdánlivě dosáhla všeho, co si v životě vysnila. Náhlé obvinění z hrdelního zločinu ji však donutí hledat ztracenou sestru a nakonec dojde ke zjištění, že bude muset bojovat o mnoho více, než pouze o jejich znovunalezený vztah. Minulost totiž neodpouští. Knihu pořídíte ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za cenu 357 Kč.