Stručné rady Řeřichy seté

Velikost a vzrůst:

Řeřicha setá je jednoletá bylinka, která dorůstá do výšky přibližně 30 cm. Jako koření se používají děložní lístky, které jsou trojklané. Vzrostlé bylinky mají listy peřenoklané, rovněž použitelné ke kořenění

Květ a vůně:

Venku kvete řeřicha setá v červnu/červenci. Stonky se větví, drobné, bílé květy jsou uspořádány v hroznech. Bylinka má kořeněnou vůni.

Světlo a teplo:

Semena nechte klíčit v tmavším prostředí. Po 3 až 4 dnech postavte malé bylinky na světlé, pokud možno chladnější místo, potom mají tu nejlepší chuť. V zahradě můžete řeřichu vysévat již v březnu, dobře roste na slunci i v polostínu.

Zalévání a hnojení:

Během klíčení a vzcházení nesmí zemina vyschnout. Klíčení bylinky pravidelně zalévejte, nepotřebují však přihnojovat. Venku zalévejte řeřichu vydatněji v obdobích sucha.

Zemina a přesazování:

Řeřicha se seje do dobré, nepříliš těžké zahradní půdy. Při pěstování na parapetu použijte normální květinovou zeminu. Můžete ji také vysévat na vlhkou vatu. Ta nesmí nikdy vyschnout.

Prořezávání:

Jen při sklizni.

Množení:

Řeřicha setá se množí jen pomocí semen. Postupné výsevy provádějte vždy po 2 až 3 týdnech, abyste měli vždy čerstvé bylinky.

Prostředí:

Řeřicha setá roste na parapetu právě tak dobře, jako venku na záhonu. K léčivým účelům použijte kvetoucí bylinky, ke kořenění a na chléb s máslem děložní lístky. Pravé lístky využijte na salát.