Prázdná společnost připravená k podnikání – jak koupit

Začít podnikat není v dnešní době zas až tak složité a drahé, jak se obvykle jeví. Společnosti specializující se na prodej firem připravených k okamžitému podnikání nabízí pořízení jak akciových společností, tak společností s ručením omezeným a nabízí tak jedinečnou možnost začít podnikat ihned bez zbytečných průtahů a obíhání úřadů. Jak se do takového podnikání pustit?

Celou situaci navíc usnadňuje možnost založit živnostenský list online – není nutné chodit osobně na úřad a čekat ve frontách. Živnostenský list je totiž jednou z prvních věcí, kterou začínající podnikatel musí řešit. Založení živnostenského listu je zpoplatněno, ovšem cena je stejná u zakládání osobně na živnostenském úřadu i při založení online.

Proto ani finance nejsou důvode, proč by měl začínající podnikatel chodit osobně na některou z poboček, kde může strávit několik hodin ve frontě a ještě se dostat na řadu k protivné úřadnici. Vše se dá vyřešit snadno z pohodlí domova. Stačí k tomu pouze počítač, internet a občanský průkaz.

Firma prodávající prázdnou společnost

Existuje na trhu několik firem, které se přímo zabývají prodejem tzv. prázdných společností. Zjednodušeně řečeno jde o to, že prázdná společnost je taková společnost, kterou založil podnikatel za účelem dalšího prodeje, nikoliv aby jí využíval ke svému podnikání.

Prázdná společnost je legislatimně a právně připravená k podnikání, a tak pokud si někdo koupí novou/prázdnou společnost, může se rychle pustit do podnikání a vyhne se obíhání úřadů a různému papírování.

Tyto firmy tak umožňují začínajícím podnikatelům vstoupit na trh s rozvahou a klidem získanými zakoupením tuzemských či zahraničních ready made společností, u nichž jsou splněny základní náležitosti pro to, aby podnikatelé mohli ihned začít podnikat.

Jak snadno podnikat

Tyto společnosti nikdy nevykonávaly jakoukoli činnost, jsou tedy bez historie a dalších závazků a jejich založení má za cíl jejich převedení na koncové zákazníka. Základní kapitál je u nich splacen a klient má tak možnost začít ihned působit na trhu bez jakýchkoli tahanic a administrativních obtíží.

Nízká pořizovací cena s.r.o. i a.s. zahrnuje jmenování nového jednatele či představenstva a nové dozorčí rady, vyřízení veškeré administrativy potřebné k převodu společnosti, výdaje nutné k jejímu založení, zapsání do obchodního rejstříku a samozřejmě i doklad o bezdlužnosti.

Převod společnosti na koncového klienta probíhá v souladu se zákony, a to obvykle během jediného dne. Začít podnikat můžete skutečně rychle bez toho, aniž byste ztráceli drahocenný čas administrativou a zbytečnými prodlevami. Soustřeďte se na skutečný byznys a kupte si hotovu společnost, se kterou ho můžete začít ihned rozvíjet.

Jedná se o vynikající způsob, jak získat rychle vlastní podnik, aniž by člověk chtěl ztrácet čas jeho samotným zakládáním. Proto v případě, že má člověk vynikající nápad na podnikání, ovšem nemá náladu studovat a řešit, jak se podnik zakládá, může si nově založený podnik koupit a rovnou se pustit do vlastního podnikání.