Prague Fashion Market 15 v Pragovce na Kolbence

Za čtrnáct minut si uvaříte kávu a vypijete ji. Za stejnou dobu dojedete z Václaváku na Kolbenku. Tam vás 22. 24.4. čeká jeden z největších tuzemských trhů módy a designu. Téma je New Collections aktuální, nové, čerstvé, experimentální.

Na rozdíl od předešlých marketů, patnáctý Prague Fashion Market nenabídne jen české a slovenské designéry. Rozšiřuje portfolio prodejců o tvůrce ze všech států Visegrádské čtyřky. Další novinkou je sekce FRESH! prostor věnovaný nadějným studentům designu, kteří si zatím nemohou dovolit celý stánek.

Součástí bude Local Food Market , neboli výběr stánků s občerstvením, a doprovodný program v podobě hudby, foto koutku Second Land of Fashion od ateliéru Nanalog nebo módní přehlídky. 24.4. je mezinárodně uznán jako Fashion Revolution Day, a to na památku obětí pádu textilní továrny v Bangladéši v roce 2013.

Prague Fashion Market se s hrdostí stává hlavním partnerem Fashion Revolution v Praze a v rámci osvěty v Pragovce např. proběhne zdarma promítání filmu The True Cost.

Kromě trhu s originálními kousky proběhne na místě v pátek a v sobotu také ÝBRKÝBL bazar oblečení a doplňků.

Vstup na veškeré části Prague Fashion Marketu je zdarma a bez bariér.

Lokace Genius loci továrny ze zlatých časů československého průmyslu

Bývalá továrna na auta značky Praga, založena roku 1907, v posledních letech znovu ožila a stává se důležitým centrem kulturního života. Pragovka nabízí k pronájmu ateliéry umělcům a konají se v ní jak noční hudební produkce, tak denní akce. Nachází se na stanici metra B Kolbenova, zastávka tramvaje č. 16 Poštovská.

Prodejci Exkluzivní představení zahraničních designérů Dramaturgyně akce, Lenka Kolářová, strávila v posledním roce několik měsíců v Budapešti, odkud přivezla kontakty na zajímavé tamní designéry. Prague Fashion Market tak dostává nový rozměr a představí v Česku designéry, kteří se zde objeví úplně poprvé, např. Sulyandesign nebo Schalleszter.

Zároveň si vážíme všech, díky kterým již fungujeme několik let a kdo s námi stojí za pověstnou příjemnou atmosférou každého marketu. Uvidíte tedy znovu např. Akari, Muxu, Atom Rat, Jane Bond special, PipiPunk, SocksInBox, Yaxi Taxi, ZasPas, a samozřejmě pořádající značky Lovemusic a Plazma Lab.

FRESH! Dáváme šanci dobrému designu z nové generace

Podporujeme mladé tvůrce, kteří ještě nemají prostředky, odvahu nebo dostatek produktů na prodej. Sekce FRESH! je obchod plný designu od studentů uměleckých škol . Autoři platí za místo procenty z prodaných předmětů, takže mají možnost představit se několika tisícům návštěvníků za výhodných podmínek a bez rizika.

Doprovodný program – Módní přehlídka i kino

Součástí akce bude hudební DJ produkce, Local Food Market (stánky s palačinkami, raclette, sendviči, dorty, kávou nebo kokosovými nápoji) a módní přehlídka. Přehlídka proběhne dvakrát: V sobotu 23.4. od 16:00 a 18:00.

Styling má na starost ikona české fashion scény, modelka, choreografka, vizuální umělkyně a ředitelka Czech Fashion Council OLO Křížová. Make up zařídí Black and White Beauty , účesy Salon Joshua . V neděli ve 14:00 se můžete těšit na promítání filmu The True Cost o skutečné ceně oblečení, které vzniká v továrnách pro módní řetězce.

Fashion Revolution – Kdo ušil vaše oblečení?

Před třemi lety se 24.4. v Bangladéši zřítila textilní továrna, ve které se šilo oblečení pro několik módních řetězců. Katastrofa poukázala na problematiku průmyslu, ve kterém lidé pracují v nelidských podmínkách. Vznikla mezinárodní iniciativa Fashion Revolution se sídlem v Londýně, která soustavně připomíná lidem, aby více přemýšleli nad tím, kdo jejich oblečení ušil.

V České republice a na Slovensku zastupuje Fashion Revolution Kamila Boudová, lektorka a odbornice na udržitelnou módu. Zvolila si Prague Fashion Market jako sídlo pro Fashion Revolution Day 2016 v Praze. Kromě shlédnutí filmu True Cost se u nás tedy můžete dozvědět více detailů o celém projektu Fashion Revolution.

ÝBRKÝBL Poklady z druhé ruky

Specialitou dubnového Prague Fashion Marketu bude bazar oblečení a doplňků ÝBRKÝBL . Ten bude probíhat pouze v pátek a v sobotu. Návštěvníci na něm najdou kousky různých stylů a cen. Vše bude ale pohodlně řazené podle typu oblečení jako v klasickém obchodě.