Obočí šité na míru

Obočí může být jedním z nejdůležitějších prvků na tváři, protože pomáhá vytvořit rámcovou strukturu pro celý obličej. Jeho správná úprava může zlepšit celkový vzhled a pomoci zdůraznit oči a tvář.

Každý tvar obličeje potřebuje jinak upravené obočí. Jak tedy obočí nejlépe vytrhat a poupravit podle toho, jak vypadá tvář? Tomu se věnuje následující článek.

Kruh

Pro typ ženy s kruhovým obličejem jsou ideálním řešením silné oblouky. Pokud chce žena obličej opticky protáhnout, měla by upravit obočí do výšky. Čím výš oblouk sahá, tím více se obličej protáhne.

Nejlepší je měkký tvar obráceného písmene V. Vytrhávat je však dobré až za vnější hranou oční duhovky. Jestliže se žena bojí, aby tuto drobnou úpravu nezkazila, může zajít raději ke kosmetičce. Není radno se pouštět do něčeho, na co se člověk necítí. V tom případě by to poté nemuselo vypadat nejlépe.

Ovál

Pro tento tvar obličeje je skoro jediným a nejlepším řešením protáhnutí obočí až za vnější hranu oka. To obličej opticky rozšíří a také zkrátí protáhlý tvar. Jak ale dosáhnout toho, aby obočí nebylo až příliš dlouhé? Na to je velice jednoduchý tip.

Stačí vzít rovný předmět (například tužku nebo špejli) a jedním koncem jej přiložte k nosní dírce a pokračujte dále k vnějšímu koutku oka. Vytrhávat přestaňte právě v tom místě, kde se předmět setkal s nadočnicovým obloukem.

Pokud žena nemá obočí tak dlouhé, jak potřebuje, pomůže si tužkou. Doporučuje se odstín přibližně stejné barvy, jako jsou chloupky obočí a jednoduše se dokreslí. Je dobré dávat pozor, aby linka nebyla příliš tenká či naopak moc silná.

Srdce

Oplývá žena obličejem tzv. srdíčkového tvaru? Pak je nejlepším způsobem, jak mít upravené obočí to, že se jeho délka přizpůsobí délce oka. Ideální je totiž obočí krátké a plné.

Vytrhávat se začne nad vnitřním koutkem a dále se pokračuje nad vnější hranou duhovky a skončí se opět u vnější hrany oka. Je důležité dát pozor na příliš dlouhé obočí. To zbytečně kontrastuje s úzkou bradou a nevypadá to pěkně.

Čtverec

Jemný, zakulacený oblouk! Pro čtvercový obličej to pravé! Právě vyklenutost obočí krásně zjemní hranatý obličej. Hlavně ne rovné obočí! Tím by se pouze zdůraznila už takhle výrazná čelist.

Chloupky obočí se trhají tak, že se začne na vnitřní straně a postupně se pokračuje k vnější. Ke konci se vytrhá chloupků více. Tím se klenba krásně zúží. Obličej již nebude působit tak hranatě.

Super tipy

Zde je několik tipů, jak úpravou obočí dosáhnout perfektního vzhledu.

Nastavit si křivku obočí

Křivka obočí by měla odpovídat tvaru obličeje. Pro okrouhlý obličej se obvykle doporučuje obočí s výraznějšími úhly, zatímco pro obličejový tvar ve tvaru srdce by mělo být obočí méně výrazné a měkčí.

Prodloužení obočí směrem ven z obou stran pomůže prodloužit tvář a vytvořit optickou iluzi vysokého čela.

Nechat si obočí narůst

Před úpravou obočí, je důležité nechat obočí narůst. Většinou trvá asi 4-6 týdnů, než obočí doroste zpět do svého přirozeného tvaru. Tento proces umožní vidět, jak obočí roste, a jak si ho nejlépe upravit.

Vyčistit si obočí

Než se začne s úpravou obočí, je důležité jej vyčistit. To znamená, že se odstraní veškeré nečistoty, jako jsou například zbytky make-upu nebo mastnoty. Lze použít vatový tampón namočený v micelární vodě, aby se obočí dobře vyčistilo.

Používat pinzetu opatrně

Když se žena pustí do depilace pomocí pinzety, je na místě opatrnost. Postupovat postupně a zkontrolovat, zda se vytváří rovná linka.

Pokud si žena není jista, jak má být obočí tvarované, může se poradit s odborníkem nebo si najít inspiraci v obrazových materiálech.

Vyhnout se přemíře

Méně je někdy více. Příliš výrazné obočí může působit příliš tvrdě a způsobit, že tvář bude vypadat nevyváženě. Je třeba obočí tvarovat opatrně a postupně a vyhnout se přemíře.

Používat kosmetiku

Existuje mnoho produktů na úpravu obočí, které mohou pomoci vytvořit dokonalý tvar a dodat obočí přirozený vzhled.

Pomocí gelů na obočí lze chloupky uhladit a zajistit, aby obočí drželo tvar. Tužidla na obočí mohou být také užitečná pro udržení tvaru.

Oblíbené úpravy obočí

Nejoblíbenějšími způsoby úpravy obočí jsou následující:

  • Depilace: Depilaci lze provést pomocí pinzety nebo vosku. Depilování pinzetou může být bolestivé a často trvá déle. Voskování obočí je rychlejší, ale může být bolestivější a může zanechat podráždění kůže.
  • Stříhání: Obočí se dá stříhat pomocí malých nůžek. Pokud má žena dlouhé obočí, je to dobrý způsob, jak je zkrotit a vytvořit tvar
  • Obarvení: Pokud má žena obočí, které je málo vidět, nebo jsou chloupky světlé, lze obočí obarvit. Existují speciální barvy pro obočí, které jsou určené pro citlivou oblast okolo očí. Pokud se žena rozhodne obočí obarvit, měla by si nejprve zkontrolovat, zda není alergická na obsažené složky.

Tvar obočí by měl být přizpůsoben tváři a musí být v souladu s celkovým vzhledem. Pokud si žena není jista, jak začít, může si nechat pomoci od specialisty v kosmetickém salonu.

Změna obočí dokáže příjemně ovlivnit celkový vzhled obličeje.