Milovat svůj život

Podle legendy se apoštol Petr, propuštěný z římského vezení, zeptal Ježíše, který se mu zjevil u kampánské brány: „Quo vadis, Domine?“ (z latinského textu – „Kam kráčíš, Pane?“). Proč přetrvala tato strohá věta věky? Všechna důležitá poselství a sdělení přetrvávají věky. Pomáhají nám v životě, nutí nás k zamyšlení v momentě, kdy si nevíme rady.

Vynoří se náhle, jakoby zázrakem v podobě různé. Na cestě Izraelem po stopách Ježíže Krista nás oslovila celá řada indicií a ty na místě, ke kterému se váží, získaly zcela nový a významnější podtext a nové chápání. Může to však být zcela běžná životní situace, literární dílo, opera, film, obraz, člověk, kterého potkáme a on nám položí otázku nebo vypráví příhodu.

Odpověď může znít „Festival Miluj svůj život.“ Vida, ten, který se ptá: „Kam jdeš?“ dostává konkrétní odpověď: „ Na ezoterický festival.“ Ten, kdo byl tázán, zná svůj cíl! Stačí, když ví, kde a kdy se koná a jak se tam dostane. Může to stačit jako odpověď, ale dotyčný se možná zeptá: „Co konkrétního tam hledáš?“

Zde již může být konkrétních odpovědí celá řada, ale také například: „Já nevím, hledám, co mne nejvíc osloví.“ Nebo neurčitá „Klid, zábavu, zdraví.“ A tazatel může odpovědět: „No, ale klid můžeš mít doma, v parku a zábavu kdekoli. Toto je pro dnešek a co zítra?“

Jak odpovědět nyní? Jaký je cíl našeho života, poslání, naplnění? „Kde najdu odpověď?“ Toto jsou skvělé otázky, odpověď nepřichází vždy snadno a jednoznačně. Každá duše si zvolila jinou cestu. Proto, co je vhodné pro jednoho, nemusí vůbec vyhovovat druhému člověku.

Jak zjistit jaká cesta je právě pro Vás nejvhodnější, jak si zjednodušit život a získat pocit naplnění? Jednoduché postupy, užitečné nejenom pro sebe, se můžete naučit v naší dílně „Quo vadis“. V jednoduchosti je krása. Cílem je pochopení bloků a strachů, bránících vytvoření cíle, cíle Duše v dualitě. Nemoc je pak brána jako pomůcka Duše najít správnou cestu.

Výuka bude probíhat humornou odlehčenou formou. Budete potřebovat pouze svoji přítomnost, blok, tužku, pastelky a typickou fotku z dětství a puberty, špetku odhodlání, zásobu smíchu a brýle – třeba i sluneční.