Jak mít krásnou pleť – jak správně pečovat o pleť

Také si občas říkáte jak je možné, že když používáte tu nejlepší kosmetiku, vaše pleť pořád není tak krásná jak byste si přáli? Říká se, že kvalitní kosmetika sice udělá půl práce v boji o krásnou pleť ale co ten zbytek? Ne všechno se dá vyřešit Diorem, a proto vám přinášíme pár triků, které vám pomůžou.

Voda je základ

Pokud chcete krásnou pleť, základem je pravidelný pitný režim. Každý den byste měli vypít dva až dva a půl litru neslazené vody. Čistá voda vám nejen pročistí organismus, ale i odplaví z těla škodlivé látky, které mohou třeba za to, že se vám dělá akné. Nic se ale nemá přehánět a to samé platí i u vody. Velké množství vody vám může poškodit ledviny. Proto je třeba, nepřesahovat denní limit.

Zapomeňte na fastfoody

I to co jíte, ovlivňuje vaši pleť. Váš jídelníček by proto měl být pestrý, aby se do těla dostalo potřebné množství vitamínů a minerálů. Nezapomínejte ani na ovoce a zeleninu. Každý den byste měli sníst osm menších kusů. Dopoledne spíše ovoce, protože obsahuje cukry a odpoledne zase zeleninu. Nebojte se si pořídit vitamínové doplňky stravy pro krásnou pleť, ale i vlasy a nehty. Orientujte se na ty, které obsahují kyselinu pantotenovou, vitamín B, biotin a zinek.

Čistá pleť je základ

Čištěním umožníte pleti dýchat, odstraníte odumřelé buňky a zabráníte hromadění mastnoty, která společně s vnějšími vlivy vede k ucpávání pórů a to pak má za následek vznik černých teček a pupínků.

Spánek, spánek, spánek

Ani na spánek nesmíte zapomínat. Občas se stává, že toho máte hodně do práce nebo do školy. Ale i přesto byste si měli dát pauzu a dopřát si sedm až osm hodin spánku. Časem se nebudete budit unavená a kruhy pod očima a váčky zmizí.

Nezapomínejte na make-up

Možná si říkáte, že make-up jen pleť zatěžuje. To je sice pravda, ale ne pokud si vyberete kvalitní a správný pro váš typ pleti, který vám naopak pomůže. A to nejen v zlepšení kvality vaší pleti ale i v ochraně před vnějšími vlivy. Všimněte si někdy, jak je tamponek při odličování make-upu špinavý.

Během dne se na pleť nachytá plno prachu a škodlivých látek, které by se bez make-upu uhnízdily na pleti a dělaly neplechu. Tím, že použijete make-up tomu předejede a všechny škodliviny odstraníte při večerním odličování.

Na závěr připomínám, že i kouření a alkohol jsou jedním z největších příčin, které škodí vaší pleti. Rozmyslete si proto pro příště, jestli si doopravdy potřebujete každý večer k několika skleničkám ještě zapálit cigaretu. Nebylo by lepší se těchto zlozvyků zbavit?