Jak být krásná – v mrazivém počasí

Na podzim a v zimě je naše pleť vystavena nepříznivým povětrnostním vlivům a velmi mrazivému počasí. Vítr a chladné počasí naši pleť vysušuje a dehydruje. Navíc dochází ke sníženému prokrvení pokožky a zvyšuje se tak její citlivost.

V zimě je tedy potřeba věnovat naší pokožce speciální péči, která ji dokonale ochrání a hydratuje. Navíc je velmi známým faktem, že i řada kožních onemocnění se právě v zimě zhoršuje a proto je nutné se potřebám naší pokožky opravdu přizpůsobit.

Pro zimní období jsou velmi vhodné mastnější krémy, které obsahují větší množství látek, jako jsou například rostlinné oleje, lipidy, ceramidy, vitamíny A, C, E nebo cholesterol. V současné době také existují speciální hydratační krémy, které obsahují emulzní formu uchovávající kapičky vody uvnitř tukových složek krému.

Tato jedinečná technologie tak zabraňuje poškození pleti mikroskopickými krystalky ledu. Pro ženy se zralou pletí jsou velmi vhodná pleťová séra, která je dobré nanést pod denní krém. V nočních krémech by zase neměli chybět důležité antioxidanty.

Pro čištění obličeje se v zimě doporučují spíše pleťová mléka. Pleťové vody s obsahem alkoholu by mohly citlivou pokožku v mrazivém počasí nepříjemně podráždit.

V zimním období je také dobré pleť občas zbavit odumřelých buněk a to tradičním mechanickým peelingem. Takováto péče tak urychlí regeneraci vaší pokožky a zbaví vás tak povadlého a unaveného vzhledu.

V zimním období je důležité nezapomínat ani na pleť vašeho očního okolí. V těchto místech je totiž vaše pokožka velmi jemná a lehce zranitelná. Proto se doporučuje používat oční krém, který je dobré aplikovat ráno i večer. Oční krém tak zajistí jemné pokožce kolem očí důslednou hydrataci a zároveň jí dodá dostatek antioxidantů.

Extrémně nízké teploty jsou velkou zátěží naší pleti. Mdlý vzhled pokožky bez jiskry můžete však zachránit pleťovými maskami, které vaší pokožce dopřejí regeneraci, hydrataci a tolik potřebnou výživu. Při působení masky si tak vaše pleť skvěle odpočine a dokonale se zregeneruje. V zimě je dobré používat pleťové masky s velkým množstvím vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Nezapomeňte, že v zimě trpí i vaše rty. Rty vystavené větrnému a studenému počasí jsou velmi lehce zranitelné. Mrazivé počasí je vysušuje a jemné kůži na rtech hrozí popraskání. Proto je velmi důležité rty pravidelně natírat speciálními balzámy, které obsahují například panthenol nebo přírodní výtažky z heřmánku a aloe vera.

Pokud se v zimě chystáte na hory, měl by balzám na rty obsahovat i UV filtr. Používáním balzámů na rty tak zajistíte dokonalou hydrataci a regeneraci vašich rtů. Na trhu je k dispozici velké množství různých tyčinek na rty. Nejoblíbenější je klasická pomáda ve formě roll-onu nebo přípravek ve formě tyčinky. V současné době existují také speciální balzámy, které pečují o rty i přes noc když spíte.

Prvotřídní přípravky pro pleť namáhanou mrazivým počasím naleznete v nabídce předních kosmetických značek. Kvalitní pleťová kosmetika od značek, jako je například Eucerin, Vichy, Bioderma, La Roche-Posay nebo Clinique, vaši pleť ochrání na dlouhou dobu.